W Krzeszowie rozpoczynają się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości „Ku Czci Niepodległej – Krzeszów 2018”

Tematy: 


Już za tydzień w Opactwie Cystersów w Krzeszowie rozpoczną się zaplanowane na całe lato obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to największa tego typu impreza w regionie, obchodzona pod wspólną nazwą „Ku Czci Niepodległej” – Krzeszów 2018″.

Tegoroczny Festiwal został objęty Patronatem Prezydenta RP, Patronatem Biskupim oraz Patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Pani Marzeny Machałek. Dziennik Wałbrzych objął nad imprezą patronat medialny.

REKLAMA

Już w najbliższy weekend, 12 i 13 maja na Wielki Piknik Patriotyczny do Krzeszowa zjadą setki motocyklistów, uczestników V Pielgrzymki Motocyklowej. W programie zaplanowano m.in.: występy oraz koncerty patriotyczne, loterię fantową, stoiska turystyczno-informacyjne, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze oraz dioramy historyczne obstawiane przez  rekonstruktorów.

Miesiąc później, 9 czerwca i 30 czerwca 2018 to dni wielkich koncertów, które odbędą się w murach krzeszowskiej bazyliki. 9. czerwca o godz. 19:00 odbędzie się koncert Zespołu Śląsk, 30.06, o godz. 19:00 koncert Józefa Skrzeka „Kantata Maryjna” do słów Romana Brandstaedtera.

Obchody zakończą się 15 sierpień 2018 Wielkim Odpustem Krzeszowskim, połączonym ze Świętem Wojska Polskiego.

Więcej informacji oraz najnowsze aktualności, znajdziecie Państwo na www.opactwo.eu oraz na portalach społecznościowych Facebook, Twitter, Instagram – Krzeszów – Europejska Perła Baroku

Dodano: 4 maja 2018 10:39

Pozostałe informacje