Dodano: 24 października 2023 17:13

Kto zastąpi Sylwię Bielawską? Prezydent Szełemej podjął decyzję

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kto zastąpi byłą już wiceprezydent Sylwię Bielawską w ratuszu? To pytanie od czasu wyborów pojawiało się dość często w przestrzeni publicznej. Prezydent Szełemej zwlekał z podjęciem decyzji. Nieoficjalnie wiemy, że rozważana byla co najmniej jedna kandydatura osoby, która miałaby objąć stanowisko po byłej wiceprezydent.

Dziś na spotkaniu z pracownikami ratusza, na którym pożegnano odchodzącą posłankę-elektkę, prezydent Szełemej odpowiedział na pytanie nurtujące nie tylko pracowników ratusza.

Do czasu wyborów samorządowych nie będzie powołane stanowisko wiceprezydenta. Wszystkie obowiązki i kompetencje Sylwii Bielawskiej przejmie w całości Roman Szełemej. Swoją decyzję pracownikom uzasadnił trudnościami ze znalezieniem osoby, mogącej w równie kompetentny i profesjonalny sposób pełnić to stanowisko i podołać związanym z nim obowiązkom. NIeoficjalnie mówi się jednak, że nie bez znaczenia jest też trudna, żeby nie powiedzieć dramatyczna sytuacja finansowa miasta.

REKLAMA

Sylwia Bielawska pełniła funkcję wiceprezydenta od 2018 roku. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku zdobyła mandat posła, startując jako kandydatka niezależna z list Koalicji Obywatelskiej. Zagłosowało na nią ponad 16 tysięcy osób.

Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sylwia Bielawska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także