Dodano: 24 października 2023 17:13
Kto zastąpi Sylwię Bielawską? Prezydent Szełemej podjął decyzję
Tematy: roman szełemej sylwia bielawska
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Kto zastąpi byłą już wiceprezydent Sylwię Bielawską w ratuszu? To pytanie od czasu wyborów pojawiało się dość często w przestrzeni publicznej. Prezydent Szełemej zwlekał z podjęciem decyzji. Nieoficjalnie wiemy, że rozważana byla co najmniej jedna kandydatura osoby, która miałaby objąć stanowisko po byłej wiceprezydent.
Dziś na spotkaniu z pracownikami ratusza, na którym pożegnano odchodzącą posłankę-elektkę, prezydent Szełemej odpowiedział na pytanie nurtujące nie tylko pracowników ratusza.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Do czasu wyborów samorządowych nie będzie powołane stanowisko wiceprezydenta. Wszystkie obowiązki i kompetencje Sylwii Bielawskiej przejmie w całości Roman Szełemej. Swoją decyzję pracownikom uzasadnił trudnościami ze znalezieniem osoby, mogącej w równie kompetentny i profesjonalny sposób pełnić to stanowisko i podołać związanym z nim obowiązkom. NIeoficjalnie mówi się jednak, że nie bez znaczenia jest też trudna, żeby nie powiedzieć dramatyczna sytuacja finansowa miasta.
Sylwia Bielawska pełniła funkcję wiceprezydenta od 2018 roku. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku zdobyła mandat posła, startując jako kandydatka niezależna z list Koalicji Obywatelskiej. Zagłosowało na nią ponad 16 tysięcy osób.

Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sylwia Bielawska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Strzelał do ludzi i policjantów. 54-latek zatrzymany w Marciszowie
- Kłótnia o imigrantów. Radni PO odrzucili uchwałę przeciwko paktowi migracyjnemu
- Policjanci zatrzymali Afgańczyków po ucieczce z kontrolowanego przez Straż Graniczną samochodu
- Zatrzymania migrantów i wzmożone kontrole. Służby monitorują sytuację na granicy
- Wałbrzych. Otwarty konflikt między prezydentem a radnymi PiS
- Mural na 100-lecie kobiet w Policji powstał w Dzierżoniowie
Najczęściej czytane
Cenny zabytek sakralny regionu znów zachwyci. Ruszyła konserwacja unikalnych fresków i ołtarzy
Wałbrzych. Główna ulica miasta zostanie zamknięta. Duże kłopoty dla mieszkańców
Nowa baza autobusowa za miliony. Zajezdnia ma kosztować 75 mln złotych
Śmiertelny wypadek rowerzysty. Tragiczny weekend w Wałbrzychu
Zwiększony zrzut wody ze zbiornika w Lubachowie. Powód: prognozowane opady