Dodano: 22 listopada 2021 15:28

Kto ponosi winę za zagrożenie zdrowia pacjentów? – pytali parlamentarzyści i radni wojewódzcy pod szpitalem im Sokołowskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


– Na SORze dzieją się dantejskie sceny, interweniuje policja, najczęściej pacjenci odsyłani są do domów lub do przychodni . Boją się każe o to, czy przyjęci do szpitala nie zostaną zostawieni na stole operacyjnym, bo nie będzie miał kto dokończyć operacji. – powiedziała senator Kołacz-Leszczyńska podczas briefingu prasowego, jaki zorganizowali parlamentarzyści i radni wojewódzcy Koalicji Obywatelskiej pod wałbrzyskim szpitalem. W spotkaniu wyrazili swoje zaniepokojenie doniesieniami o sytuacji w placówce oraz niepokój związany z brakiem informacji ze strony Zarządu Województwa:

– Nie byłoby nas wszystkich w te niepogodę gdyby pan Marszałek Przybylski zechciał spotkać się z nami. Z odpowiedzi jakich nam udzielał wynika, że ma ważniejsze sprawy, a jakie sprawy mogą być ważniejsze od zdrowia pacjentów – pytała poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka.

Parlamentarzystki zapowiedziały podejmowanie prób spotkania z zarządem województwa aż do skutku. Z kolei radni wojewódzcy zapowiadają złożenie na najbliższej sesji Sejmiku interpelacji dotyczących sytuacji w wałbrzyskim szpitalu:

REKLAMA

– W czwartek będziemy żądali.. nie pytali tylko żądali odpowiedzi na te pytania odpowiedzi od zarządu województwa, w tym pana marszałka i wicemarszałków odpowiedzialnych za tę sytuację. Jeśli to się potwierdzi sprawa powinna nabrać biegu prawnego. – powiedział do dziennikarzy Stanislaw Jurcewicz, radny sejmiku wojewódzkiego – Poza tym jakie decyzje i jak dziwnie podejmuje zarząd województwa, że zmieniając zarządzającego pogarsza dramatycznie sytuację mieszkańców Wałbrzycha, ale nie tylko, bo są to także mieszkańcy powiatów dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, ale też i świdnickiego, mimo, że tam też jest szpital. 

O tym, że sytuacja w wałbrzyskim szpitalu budzi niepokój dużej części radnych wojewódzkich mówił szef kluby KO w sejmiku Marek Łapiński. Swoje zaniepokojenie mieli wyrazić nie tylko radni PO, ale i Bezpartyjnych Samorządowców i Nowoczesnej. Podkreślił, że oczekuje informacji nie tylko ze strony dyrekcji szpitala i zarządu województwa, ale także od NFZ i Wojewody Dolnośląskiego.

Briefing prasowy pod wałbrzyskim szpitalem im. Sokołowskiego. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Briefing prasowy pod wałbrzyskim szpitalem im. Sokołowskiego. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także