Kto pomoże rządzić Wałbrzychem? Roman Szełemej mówi nawet o dwóch wiceprezydentach

8 kwietnia 2024 14:30. Śródmieście Wałbrzycha. Widok z lotu ptaka. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W najbliższych dniach mamy poznać nazwiska osoby lub osób, które będą wspierać w codziennej pracy prezydenta Romana Szełemeja. Prezydent Wałbrzycha, który właśnie zapewnił sobie reelekcję na kolejną kadencję mówi o jednym, a być może nawet dwóch wiceprezydentach.

O to czy prezydent powoła swoich zastępców, kiedy ich poznamy i czy Roman Szełemej ma już kandydatów samorządowca zapytali dziennikarze.

Ja chciałem przypomnieć, że bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do tego, że w Wałbrzychu jest jeden wiceprezydent, a nawet w ogóle. Kiedyś było trzech. Muszę powiedzieć, że to ograniczenie również swoje, poza ogromną pracą, którą trzeba wykonać w zamian, to ma swoje dobre strony, bo kosztuje urząd trochę taniej – przyznaje Roman Szełemej.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha przyznaje, że nie zastanawiał się jeszcze nad kandydaturami, ale podkreśla, że zastępca będzie. Być może nawet nie jeden, a dwóch.

Trudno w tej chwili wyrokować, ale niewątpliwie ta sytuacja ogromnej ilości pracy, jaką trzeba wykonać, wymaga po prostu wydaje się większego zespołu – dodaje Szełemej.

Nazwiska poznamy raczej w ciągu najbliższych dni, niż tygodni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 kwietnia 2024 14:30
`