Książki z serii Joanna Chyłka – dlaczego warto je przeczytać?

8 lutego 2024 16:53. Książki z serii Joanna Chyłka - dlaczego warto je przeczytać? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Historie i rozwiązywane sprawy tej wziętej prawniczki tak zafascynowały polską publiczność, że Joanna Chyłka otrzymała własny serial. Remigiusz Mróz nie zwalnia tempa i rokrocznie dodaje kolejne tomy do przygód pani mecenas. Dlaczego ta postać zgarnia tylu fanów? Co tak interesuje czytelników w jej historii? I wreszcie – w jakiej kolejności czytać kolejne tomy? Podpowiadamy!

Joanna Chyłka – bezkompromisowa prawniczka

Od momentu premiery serialu chyba nikt nie wyobraża sobie inaczej Joanny Chyłki niż z twarzą Magdaleny Cieleckiej. Jednak zanim doszło do ekranizacji, polska publiczność pokochała panią mecenas na papierze. Pierwszy tom pod tytułem Kasacja ukazał się w 2015 roku i już wtedy bił rekordy popularności. Czym seria urzekła miłośników nie tylko kryminałów?

Joannę Chyłkę poznajemy, gdy pod jej skrzydła trafia aplikant Kordian Oryński. Wtedy też widzimy zmagania prawniczki z pierwszą sprawą, która wydaje się nie do wygrania. To jeden z przykładów na to, że Chyłka nie idzie na łatwiznę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Z tego też powodu otrzymuje niepisany przydomek mecenas od spraw beznadziejnych. O swojej skuteczności przekona czytelników nieraz.

REKLAMA

Ile jest tomów serii z Joanną Chyłką?

Trudne sprawy, których podejmuje się Chyłka, jej bezkompromisowość w relacjach oraz skuteczność spowodowała, że co roku Remigiusz Mróz publikował aż dwa tomy. Jak więc prezentuje się podział tomów z serii: Chyłka? Kolejność czytania poniżej:

 1. Kasacja z 2015 roku. Chyłka wraz z rozpoczynającym karierę Ordyńskim broni klienta, który jest oskarżony o morderstwo. Na jego niekorzyść przemawia fakt, że przez kilka dni przebywał sam na sam z ciałami ofiar.
 2. Zaginięcie z 2015 roku. Chyłka i Ordyński nad brzegiem jeziora Sajenko poszukują zaginionej trzylatki. Podejrzenia padają na rodziców dziewczynki.
 3. Rewizja z 2016 roku. Po utracie pracy w kancelarii Chyłka zajmuje się poradami prawnymi. Po pomoc zgłasza się do niej rumuński robotnik, któremu zarzucane są gwałt i morderstwo.
 4. Immunitet z 2016 roku. Tym razem o morderstwo oskarżony jest sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Sama Chyłka z kolei ujawnia co nieco ze swojej mrocznej przeszłości.
 5. Inwigilacja z 2017 roku. Główny podejrzany jest oskarżany o terroryzm, a grupa starszych ludzi jest przekonana o tym, że to ich zaginiony przed laty syn.
 6. Oskarżenie z 2017 roku. Sprawa działacza Solidarności wzbudza w prawniczce wiele emocji, szczególnie gdy z powodu tej sprawy do aresztu trafia sam Ordyński.
 7. Testament z 2018 roku. Ginekolog odnajduje na swojej posiadłości zwłoki kobiety. W dodatku twierdzi, że widział ją tylko raz żywą.
 8. Kontratyp z 2018 roku. Uczestniczka wyprawy na Annapurnę zostaje oskarżona o zabójstwo swoich towarzyszy.
 9. Umorzenie z 2019 roku. Mąż przyznaje się do morderstwa żony oraz dzieci. Chyłka jednak uważa, że nie jest winny zarzucanych mu czynów. Jak jest naprawdę?
 10. Wyrok z 2019 roku. Tym razem pierwsze skrzypce gra sprawa prowadzona przez Ordyńskiego, który broni nastolatka oskarżanego o brutalne zabójstwo przyjaciół.
 11. Ekstradycja z 2020 roku. Wybudzony ze śpiączki mężczyzna dowiaduje się, że przed komą zastrzelił trzy osoby.
 12. Precedens z 2020 roku. Wyjątkowo okrutne morderstwo transmitowane w mediach społecznościowych? Takie sprawy rozwiąże tylko Chyłka!
 13. Afekt z 2021 roku. Jedna z najbardziej wymagających spraw pani mecenas. Oskarżonemu zarzuca się bowiem… pedofilię!
 14. Egzekucja z 2021 roku. Chyłka traci uprawnienia, a dawny aplikant niespodziewanie znika. Sprawa tym razem dotyczy oskarżonego o morderstwo policjanta.
 15. Skazanie z 2022 roku. Chyłka jako oskarżycielka w sprawie zabójstwa, które popełniła matka denatki.
 16. Werdykt z 2022 roku. Kobieta oskarżona o zabójstwo niemowlaka to jeden z najbardziej gorących procesów całej serii.
 17. Zarzut z 2023 roku. Oskarżony ksiądz dzieli Chyłkę i Ordyńskiego. Kto wygra to starcie?

Na ten moment seria o Chyłce liczy siedemnaście tomów.

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 8 lutego 2024 16:53
`