nasz news Krzysztof Kumorek nowym komisarzem w Boguszowie-Gorcach

24 czerwca 2020 13:09. .... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wojewoda Dolnośląski wskazał dziś Krzysztofa Kumorka, działacza związanego z Prawem  i Sprawiedliwością na komisarza Boguszowa-Gorc. Kumorek od lat jest bliskim  współpracownikiem Krzysztofa Kamila Zielińskiego i Michała Dworczyka.

5 czerwca odbyło się  w Boguszowie Gorcach  referendum, w którym mieszkancy zdecydowaną większością głosów zadecydowali o odwołaniu dotychczasowego burmistrza miasta Jacka C. Ten od 2018 roku przebywa w areszcie. Toczy się przeciw niemu sprawa o przyjęcie korzyści majątkowych, powoływanie się na wpływy oraz narażenie gminy na szkodę  wielkich rozmiarów. Jacek C. nie przyznaje się do winy.

Tymczasem w  mieście urząd pracuje normalnie, zawieszone są jednak operacje finansowe. Dzisiejsza decyzja poprzedza rozpisanie nowych wyborów w mieście. Ich termin wskaże komisarz wyborczy.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 24 czerwca 2020 13:09
`