Krzysztof Kumorek nowym komisarzem w Boguszowie-Gorcach

24 czerwca 2020 13:09. .... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wojewoda Dolnośląski wskazał dziś Krzysztofa Kumorka, działacza związanego z Prawem  i Sprawiedliwością na komisarza Boguszowa-Gorc. Kumorek od lat jest bliskim  współpracownikiem Krzysztofa Kamila Zielińskiego i Michała Dworczyka.

5 czerwca odbyło się  w Boguszowie Gorcach  referendum, w którym mieszkancy zdecydowaną większością głosów zadecydowali o odwołaniu dotychczasowego burmistrza miasta Jacka C. Ten od 2018 roku przebywa w areszcie. Toczy się przeciw niemu sprawa o przyjęcie korzyści majątkowych, powoływanie się na wpływy oraz narażenie gminy na szkodę  wielkich rozmiarów. Jacek C. nie przyznaje się do winy.

Tymczasem w  mieście urząd pracuje normalnie, zawieszone są jednak operacje finansowe. Dzisiejsza decyzja poprzedza rozpisanie nowych wyborów w mieście. Ich termin wskaże komisarz wyborczy.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2020 13:09
`