Krzysztof Kozubal – jeden z najlepszych dyżurnych w Polsce

7 grudnia 2018 07:21. St. aspirant Krzysztof Kozubal – jeden z najlepszych policyjnych dyżurnych w Polsce. Fot, Jacek Zych / Dziennik Walbrzych
Krzysztof Kozubal

Tematy: 


Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, asp. szt. Krzysztof Kozubal,  zajął piąte miejsce w zorganizowanym w Katowicach I Finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Policji. Do pierwszej trójki zabrakło mu zaledwie 2 punktów.

Aby dojść do finału, pracujący w Policji od 1995 roku Krzysztof Kozubal musiał pokonać kilkuset funkcjonariuszy z całego kraju. Do szczęścia i „pudła” zabrakło niewiele. Policjant jednak nie poddaje się, już dziś zapowiada, że przyszłym roku będzie walczył o podium.

– Po 4 etapach znalazłem się w gronie  17 najlepszych dyżurnych. Po jednym z każdego województwa. – powiedział w rozmowie z Dziennikiem st. aspirant Krzysztof Kozubal – W finale konkurencje były trudne, a poziom naprawdę wyrównany. No szkoda trochę tych dwóch punktów. W przyszłym roku będzie lepie. – dodaje z uśmiechem.

REKLAMA

Praca dyżurnego na stanowisku kierowania to jedno z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w pracy komendy policji.

– Stojąc na pierwszej linii kontaktu z osobami zgłaszającymi czy znajdującymi się w stanie zagrożenia to od naszego osądu i decyzji zależy, jakie służby zostaną skierowane na miejsce zdarzenia i czy zapewniona zostanie pomoc adekwatna do zdarzenia – dodaje aspirant Kozubal.

To dyżurny pod nieobecność komendanta podejmuje najważniejsze decyzje podczas akcji – dodaje rzecznik wałbrzyskiej policji Marcin Świeży – czy wysłać patrol prewencji, czy patrol kryminalnych, czy ruchu drogowego.

Dyżurny nadzoruje pracę policjantów. Analizuje ich pracę i wykonywane działania. W razie potrzeby koryguje ich pracę, aby mieszkańcy miasta mieli pewność, że są zabezpieczani przez policję w sposób profesjonalny

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 grudnia 2018 07:21
`