Kryzys w miejskich spółkach? Pensje prezesów dwóch z nich obniżone o 40 procent

29 kwietnia 2020 13:30. Konferencja Aqua Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Sytuacja finansowa nie jest łatwa. Nikomu z pracowników nie jest łatwo. Również prezesom, wspólnie z nimi podjęliśmy decyzję o obniżeniu wynagrodzenia prezesów miejskich spółek – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Decyzja dotyczy między innymi Piotra Rachwalskiego, prezesa spółki Aqua-Zdrój i Anny Żabskiej, prezes spółki Zamek Książ.

Mowa o znaczącym obniżeniu w przypadku Aqua-Zdroju i Zamku Książ. Pensje prezesów tych spółek będą niższe o czterdzieści procent. Jak długo obniżka wynagrodzeń ma obowiązywać, o tym prezydent Wałbrzycha nie mówi.

W miejskich spółkach, takich jak Aqua-Zdrój czy Zamek Książ od blisko dwóch miesięcy nie pojawiali się turyści, co bez wątpienia już odbiło się na ich sytuacji finansowej. Jak duże będą straty? W marcu w obu miejscach pojawiali się jeszcze goście, zatem dopiero po finansowym zamknięciu kwietnia dowiemy się jak bardzi ucierpiały obie spółki.

REKLAMA

Zamek Książ wznowi działalność po majówce. Zwiedzanie będzie organizowane z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych, a to może oznaczać, że do wałbrzyskiej atrakcji wejdzie mniej turystów. Warto pamiętać także, że obie spółki nie działały w czasie świąt i nie będą działać w czasie majówki, a to okres, w który tego typu instytucje notują zwiększone zyski.

Po weekendzie wznowi działalność prawdopodobnie także hotel przy Aqua-Zdroju. Trwa także odmrażanie sportu, zatem już wkrótce mogą ruszyć zajęcia w halach. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy będzie możliwość korzystania z siłowni Aqua-Zdroju czy basenu, a to miejsca, które bez wątpienia stanowią ważne źródło zarobku w tej spółce.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2020 13:30
`