nasz news Krytyczna sytuacja na SORze wałbrzyskiego szpitala. Nowe fakty w sprawie odejścia dyrektora do spraw lecznictwa

17 stycznia 2022 20:11. SOR Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

O sytuacji kryzysowej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu informował przed odejściem zastępca dyrektora do spraw lecznictwa, doktor  Marceli Łukaszewski. Jak udało nam się ustalić, do ordynatorów szpitalnych oddziałów miał dziś trafić apel o pilne skierowanie medyków na SOR.

Do ordynatorów szpitalnych oddziałów miało dziś trafić pismo, w którym doktor Łukaszewski informował, że w związku z dużym zaangażowaniem w pracę szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 pojawiły się luki w grafiku dyżurów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kryzysowa sytuacja w ocenie medyka wymagała natychmiastowej reakcji i uzupełnienia internistycznych dyżurów. Ordynatorzy mieli skierować medyków do pracy na SORze. Grafik miał być uzupełniony w ciągu 48 godzin.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że polecenie spotkało się ze sprzeciwem części ordynatorów i mogła to być jedna z przyczyn rezygnacji doktora Łukaszewskiego.

Dodajmy, że przed weekendem na stronach szpitala pojawiły się kolejne ogłoszenia o pracę. Pilnie poszukiwani są między innymi lekarze do pracy w szpitalu tymczasowym, specjaliści chorób wewnętrznych i rezydenci na pediatrię.

To kolejne sygnały dotyczące problemów obsady grafików dyżurów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Przypomnijmy, dziś do prokuratury grupa parlamentarzystów złożyła doniesienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa w szpitalu. Sprawa miała dotyczyć między innymi fałszowania dokumentacji, w tym wpisywania w grafiki lekarzy, którzy o tym nie wiedzieli, i których nie było w szpitalu.

Doniesienie prokuratury dość szybko skomentował rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, co jest o tyle zaskakujące, że na nasze pytania przesyłane wielokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy nie otrzymujemy odpowiedzi.

Urzędnicy z Wrocławia przekonują, że szpital działa stabilnie i udziela pomocy pacjentom zgłaszającym się na SOR. Dyrekcja placówki od sierpnia ubiegłego roku miała pozyskać kilkudziesięciu nowych pracowników. Skąd zatem  braki na SORze, o których mówił dyrektor do spraw lecznictwa?

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 17 stycznia 2022 20:11
`