Kronika policyjna: 78-letnia kobieta nie dała się oszukać, pomogli pracownicy banku

1 lutego 2018 06:00. Źródło: Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od 78-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Chodziło o wypłatę z konta bankowego 30 tysięcy złotych. Starsza pani powiadomiła o tym Policję.

30 stycznia 2018 roku około godziny 13:00 do 78-letniej wałbrzyszanki zadzwonił telefon. Podająca się za córkę rozmówczyni poinformowała, że ma problemy rodzinne i finansowe, a także potrzebuje jak najszybciej 30 tysięcy złotych.

Czujna 78-latka po zakończeniu rozmowy powiadomiła Policję oraz bank o próbie wyłudzenia pieniędzy. Pracownicy placówki bankowej także niezwłocznie zareagowali i zgłosili sprawę funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Dzięki właściwej reakcji oszuści zamierzonego celu nie osiągnęli.

REKLAMA

Kampania informacyjna, którą od wielu lat wspiera Policja przyniosła po raz kolejny pozytywne efekty. Wałbrzyszanie wiedza jak postępować, gdy po drugiej strony słuchawki znajduje się fałszywy „wnuczek”, czy też „policjant”.

Funkcjonariusze w każdej podobnej sytuacji apelują o ostrożność, gdyż sprawcy podając się za członków bliskiej rodziny, bardzo często znają dokładne dane personale, a nawet miejsce zamieszkania ofiary. Zmieniając głos, udają osobę mocno chorą, po to aby wzbudzić poczucie winy, ewentualnie współczucie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2018 06:00
`