Dodano: 23 kwietnia 2020 11:48

Krok ku normalności. Od jutra czynne tarasy Zamku Książ i ogrody Palmiarni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do odwołania zamknięte pozostają wnętrza Zamku Książ i Palmiarni. Od jutra będzie można jednak spacerować po zamkowych tarasach i ogrodach otaczających Palmiarnię. Wszystko ma się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Trasa zwiedzania ogrodów będzie jednokierunkowa, rozpocznie się od strony Dziedzińca Honorowego i skończy wyjście z Tarasu Północnego. Taki układ daje szansę obejrzenia także samego zabytku z każdej strony. Wejście będzie możliwe w ścisłym reżimie sanitarnym. Każdy spacerowicz, zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi mieć maseczkę. Zachowane mają być także niezbędne odstępy.

Przypomnijmy, zamkowe tarasy zajmują powierzchnię dwóch hektarów i położone są na dwunastu różnych poziomach. Utrzymywane są w stylu francuskim.

REKLAMA

Ogród wokół Palmiarni będziemy zwiedzać od głównej bramy, przed którą wyznaczone zostaną miejsca oczekiwania w kolejce do kas. Tu, oprócz przyrody, można zobaczyć wielkoformatowe, historyczne fotografie Palmiarni, obok, której kwitną także kilkudziesięcioletnie magnolie.

Zamkowe tarasy i ogród wokół Palmiarni będą czynne od jutra od godziny jedenastej. Codziennie można je odwiedzać do godziny osiemnastej. Kasy będą czynne do siedemnastej. Wejście w oba miejsca będzie kosztować 10 złotych. Jeżeli wybierzemy się tylko na tarasy, zapłacimy sześć złotych, jeżeli tylko do palmiarni – osiem.

fot. użyczone / materiały prasowe

fot. użyczone / materiały prasowe

fot. użyczone / materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także