Krok do zdrowia. 5. Edycja ,Biegu bez Oponki” w Świdnicy

24 lutego 2024 11:18. fot. użyczone

Tematy: 


Świdnica, miasto, które słynie z promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Tym razem to urzędnicy i sportowcy zachęcają mieszkańców do wiosennego wysiłku. „Bieg bez Oponki” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą przed nadejściem lata pozbyć się zbędnych kilogramów.

Bieg bez Oponki to dość szczególna forma imprezy, bo ma mało wspólnego z rywalizacją, a więcej z mobilizacją do ruszenia się z domu. Zasady są proste – w pierwszym tygodniu marca należy za jednym razem przebiec pięciokilometrową trasę. Bez startu, mety, biegniemy, kiedy i gdzie chcemy.

REKLAMA

Zgadza się, sami decydujemy, kiedy i gdzie biegamy oraz jaką aktywność wybierzemy, czyli możemy biegać w plenerze, możemy biegać na bieżni, może to być spacer, może to być spacer z kijkami; sami decydujemy, kiedy, gdzie i jaką aktywność wybierzemy – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska ze Świdnickiego Urzędu Miasta.

Zarejestrowaną za pomocą dowolnej aplikacji sportowej trasę trzeba przesłać na adres Urzędu Miasta lub zamieścić
w komentarzach na mediach społecznościowych.

Zachęcamy wszystkich, aby weszli na ścieżkę zdrowego stylu życia, aby był to ten pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów, może rozpoczęcia aktywności fizycznej – mówią organizatorzy.

To już piąta edycja świdnickiego Biegu bez Oponki, organizowanego z okazji przypadającego 1 marca Światowego Dnia Walki
z Otyłością.

Chęć udziału w imprezie należy zgłosić za pomocą formularza na stronie www Urzędu Miasta Świdnicy, a pierwszych stu uczestników, którzy zapiszą się do biegu, otrzyma pamiątkowe medale.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2024 11:18
`