Krecik i najmłodsi z wizytą w walimskim Urzędzie Gminy

Tematy: 


Najmłodsi mieszkańcy Gminy Walim wraz z jednym z symboli Czech, który „wychował” wiele pokoleń – maskotką Krecika, złożyli dziś wizytę wójtowi Adamowi Hausmanowi. Wszystko to odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Krecik poznaje Polskę”, do którego oddziały przedszkolne w Walimiu zakwalifikowały się jako jedne z dwóch placówek w województwie!

Krecik, z inicjatywy Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Krecika w Częstochowie, od kilku miesięcy wędruje po kraju. Przejechał prawie 4 tysiące kilometrów i niedawno zawitał do Krainy sowiogórskich tajemnic.

– Przedszkolaki wiedziały, że przyjedzie gość z daleka, ale nie miały pojęcia o co chodzi. Krecik bardzo się im spodobał, wiele dzieci już znało czeską postać animowaną, a teraz razem z nim poznają jego historię oraz historię i ważne miejsca Gminy Walim – opowiada Katarzyna Młot, wychowawca.

REKLAMA

Maskotka odwiedziła już Urząd Gminy, w którym przywitał najmłodszych wójt Adam Hausman, Publiczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich, a w najbliższych dniach wraz z dziećmi pojedzie na Wielką Sowę, do Rzeczki na stok, do Walimskich Sztolni i do Zagórza Śląskiego.

– Dzieci przygotują rysunki z Krecikiem oraz pamiątki, które następnie zostaną przesłane do przedszkola w Częstochowie. Docelowo tam zostanie zorganizowana wystawa z zebranych z całego kraju przedmiotów – przybliża Katarzyna Młot.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 lutego 2018 10:03
`