Kotarba: Po 4 latach nieobecności Lewica wraca do Parlamentu. Jesteśmy bardzo zadowoleni

15 października 2019 20:45. Robert Biedroń w Szczawnie-Zdroju rozmawiał o problemach niepełnosprawnych. 6.10.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Lewica wraca, wraca z silnym mandatem. Ten nasz trzeci wynik nie jest przypadkiem. Jest podyktowany naszą ciężką pracą, którą wykonaliśmy w czasie kampanii wyborczej. Ja sam byłem w zasadzie w każdej gminie, w każdej miejscowości – mówi Mariusz Kotarba, członek partii Wiosna, który do Sejmu kandydował z ramienia Lewicy.

Kotarba zdobył ponad sześć tysięcy głosów. Do sejmu się nie dostał. Z listy Lewicy w drugim, wałbrzyskim okręgu wyborczym mandat wywalczył Marek Dyduch, który zebrał ponad 14 tysięcy głosów.

Marek Dyduch wraca do Sejmu. Jest doświadczonym parlamentarzystą. Doświadczonym politykiem. Jestem przekonany, że będzie dużo dobrego wnosił w pracę Parlamentu, ale również przyniesie konkretne korzyści dla naszego regionu – mówi Kotarba.

Działacz Wiosny przyznaje, że trzeci wynik to dobry prognostyk na przyszłość.

To jest początek nowej ery lewicy w Polsce. Mamy bardzo dużo młodych ludzi, którzy wnoszą nową jakość do polskiej polityki, ale również mamy wsparcie od starszych, doświadczonych polityków, chociażby Aleksander Kwaśniewski, dwukrotny prezydent Polski – dodaje Mariusz Kotarba.

Jego zdaniem połączenie doświadczenia, nowej jakości i chęci działania sprawi, że w tej kadencji polskiego Parlamentu lewica będzie bardzo aktywna, będzie działać na rzecz Polaków i za cztery lata będzie wiodącą siłą polityczną w kraju.

Zapewnia, że lewica pozostanie zjednoczona i będzie tworzyć jeden, silny blok polityczny, który będzie w stanie przeciwstawić się ewentualnym zakusom rządzącej partii, chociażby do zmian Konstytucji.

Kotarba przyznaje, że Wałbrzych miał przed laty łatkę miasta „czerwonego”, związanego z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale podkreśla, że w ostatnich latach to się zmieniło. Zauważa, że ostatnie lata dla partii lewicowych były w Wałbrzychu bardzo słabe, a dopiero od kilku miesięcy udaje się budować nową jakość. Zapewnia, że sam będzie chciał łączyć jak najwięcej środowisk lewicowych by zbudować silny organizm.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 15 października 2019 20:45
`