Dodano: 3 stycznia 2022 09:48

nasz news Kot uratowany z pożaru. Strażacy reanimowali zwierzę podając mu tlen

Straż pożarna spieszy z pomocą nie tylko ludziom. W czasie nocnego pożaru domku jednorodzinnego przy ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu strażacy ratowali kota, który był uwięziony w płonącym budynku.

Jak już informowaliśmy, do pożaru w piętrowym budynku doszło przed drugą w nocy. Z płonącego domku ewakuowały się przed przyjazdem trzy osoby. Czwarty, 70-letni mężczyzna był uwięziony na pierwszym piętrze, by się ratować wyskoczył przez okno. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i trafił pod opiekę pogotowia ratunkowego.

W czasie takich akcji strażacy ratują nie tylko ludzi, ale także… zwierzęta. W nocy z płonącego budynku wyniesiono kota. U zwierzaka strażacy zastosowali tlenoterapię. Na szczęście okazało się, że kot nie ucierpiał w pożarze i pupil został przekazany rodzinie.

Reanimacja kota. Fot. użyczone

Reanimacja kota. Fot. użyczone

Reanimacja kota. Fot. użyczone

Reanimacja kota. Fot. użyczone

Reanimacja kota. Fot. użyczone

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także