Koszykówka. Zadecydowała ostatnia sekunda

15 grudnia 2018 17:49. Mecz o mistrzostwo I ligi siatkówki mężczyzn Górnik Trans.eu vs Basket Poznań . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

W rozegranym dziś w Wałbrzychu meczu 14. kolejki koszykówki Górnik Trans.eu  Biofarm Basket Poznań 70:72. Mecz, który rozpoczął się po myśli gospodarzy, szybko stał się nudny i falujący. Pierwszą kwartę zdecydowanie wygrał Górnik 21:14 i wszystko wskazywało na to, że bez problemu poradzi sobie z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

Nie warto jednak chwalić dnia przed zachodem słońca. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem II kwarty przewaga gospodarzy wynosiła 10 punktów.  Wystarczyły jednak dwie składne akcje za 3 punkty i kilka dobrze rozegranych kontrataków, żeby poznaniacy odrobili straty i całą kwartę wygrali 21:16. Do szatni obie drużyny schodziły przy niemal remisowym wyniku.

Druga połowa meczu to znów niezdecydowana gra obu drużyn. Poznaniacy zobaczyli szansę w słabej dyspozycji gospodarzy i odrabiali nawet siedmio- czy ośmiopunktowe straty. Trzecia kwarta znów bardzo wyrównana zakończyła się zaledwie  jednopunktowym zwycięstwem gości (18:19).O wyniku meczu rozstrzygnęła ostatnia kwarta. Górnik odskoczył przeciwnikom na sześć oczek, żeby krok po kroku tracić przewagę. NA minutę przed końcem goście doprowadzili do remisu. W ostatniej sekundzie meczu przy remisie 70:70 sędzie podyktował 2 rzuty wolne za faul na zawodniku gości. Poznaniacy nie zmarnowali szansy i ostatecznie wygrali mecz 70:72.