Dodano: 11 listopada 2018 09:29

Koszykówka. Górnik Trans.eu wygrywa z GKS Tychy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

W rozegranym w przeddzień Święta Niepodległości meczu o mistrzostwo I ligi koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na własnym parkiecie GKS Tychy 73:65. Mecz rozpoczął się dość dynamicznie i to właśnie pierwsza kwarta (18:12) zadecydowała o zwycięstwie Górnika.

2 i 3 części spotkania obie drużyny chciałby pewnie jak najszybciej zapomnieć. Najpierw Górnik przez 10 minut rzucił zaledwie 4 punkty, pozwalając gościom nie tylko wyrównać, ale i wyjść na 10 punktowe prowadzenie. O jakości gry niech świadczy fakt, że w 2 kwarcie przez ponad 6 minut żadna z drużyn nie zdobyła punktu.  W 3 kwarcie sytuacja się odwróciła i to GKS postanowił dać sobie „nawrzucać” (4:19, 24:6). Dopiero w czwartej odsłonie spotkania obie drużyny zmobilizowały i wróciły do w miarę równorzędnej gry (27:28).

Mecz był słaby, w grze obu drużyn porażała nieskuteczność, przede wszystkim w rzutach za 3. Górnik przy 22 próbach trafił zaledwie 4 razy! Mecz po raz kolejny uratowały zbiórki spod kosza. Najlepszym zawodnikiem meczu został Michał Jankowski z GKS (21 pkt). Tradycyjnie już w wałbrzyskiej drużynie najskuteczniejszy był Piotr Niedźwiedzki, który trafił do kosza 19 razy.

Za tydzień Górnik Trans.eu zagra na wyjeździe z SKK Siedlce.

Mecz o mistrzostwo I ligi koszykówki mężczyzn Górnik Trans.eu vs GKS Tychy (73:65). 10.11.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych