Korupcja wyborcza w Boguszowie-Gorcach? Pięć osób już z zarzutami

1 lipca 2019 12:18. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Źródło: Polska.org

Tematy: 


Śledztwo dotyczące między innymi korupcji wyborczej w czasie ubiegłorocznych wyborów samorządowych w Boguszowie-Gorcach prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Śledczy właśnie poinformowali, że osoby, które mają wiedzę na temat nielegalnego procederu i same zgłoszą się do służb, mogą liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.

Specjalny komunikat pojawił się na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Śledczy informują, że wobec osób, które dobrowolnie zgłoszą się do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy lub do Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i ujawnią okoliczności łamania prawa w czasie ubiegłorocznych wyborów może być zastosowane nadzwyczajne złagodzenie kary. Sąd może także odstąpić od jej wymierzenia.

Oficjalnie śledczy nie komentują samego śledztwa. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Dziennika Wałbrzych, to wielowątkowe postepowanie, a do tej pory zarzuty w związku z tą sprawą usłyszało już pięć osób. Dla dobra śledztwa prokuratura nie informuje jednak kim są podejrzani i jakie dokładnie zarzuty usłyszeli.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lipca 2019 12:18
`