Koronawirus. W ciągu doby zmarły 373 osoby. Dziś rząd ma ogłosić nowe obostrzenia

4 listopada 2020 11:57. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś kolejne niepokojące i rekordowe dane dotyczące epidemii koronawirusa. W ciągu doby potwierdzono 24 692 nowe przypadki zakażenia. Dramatyczne statystyki mówią o 373 zgonach. Za dwie godziny rząd ma ogłosić ograniczenia, które mają pomóc w walce z epidemią.

Z danych opublikowanych przez resort zdrowia wynika, że 57 osób zmarło z powodu koronawirusa, pozostałe z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Minionej doby na Dolnym Śląsku wykryto 2324 nowe zakażenia koronawirusem, co sprawiło, że nasz region znalazł się dziś w pierwszej trójce województw z największą liczbą zakażeń.

Za dwie godziny zaplanowano konferencję prasową premiera. Mateusz Morawiecki ma na niej poinformować o nowych decyzjach związanych z walką z epidemią.

REKLAMA

Jak informuje RMF24.pl ogłoszone obostrzenia mają zniechęcić Polaków do mobilności. Dotyczyć mają miedzy innymi oświaty czy handlu. Niewykluczone, że na naukę zdalną skierowane zostaną najmłodsze dzieci, które dziś uczą się w trybie stacjonarnym. Zdaniem stacji rozważane jest także zamknięcie sklepów budowlanych czy galerii handlowych.

Od kilku dni politycy partii rządzącej pytani o lockdown przekonują, że rząd rozważa różne scenariusze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2020 11:57
`