Koronawirus. W ciągu doby zmarły 373 osoby. Dziś rząd ma ogłosić nowe obostrzenia

4 listopada 2020 11:57. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś kolejne niepokojące i rekordowe dane dotyczące epidemii koronawirusa. W ciągu doby potwierdzono 24 692 nowe przypadki zakażenia. Dramatyczne statystyki mówią o 373 zgonach. Za dwie godziny rząd ma ogłosić ograniczenia, które mają pomóc w walce z epidemią.

Z danych opublikowanych przez resort zdrowia wynika, że 57 osób zmarło z powodu koronawirusa, pozostałe z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Minionej doby na Dolnym Śląsku wykryto 2324 nowe zakażenia koronawirusem, co sprawiło, że nasz region znalazł się dziś w pierwszej trójce województw z największą liczbą zakażeń.

Za dwie godziny zaplanowano konferencję prasową premiera. Mateusz Morawiecki ma na niej poinformować o nowych decyzjach związanych z walką z epidemią.

Jak informuje RMF24.pl ogłoszone obostrzenia mają zniechęcić Polaków do mobilności. Dotyczyć mają miedzy innymi oświaty czy handlu. Niewykluczone, że na naukę zdalną skierowane zostaną najmłodsze dzieci, które dziś uczą się w trybie stacjonarnym. Zdaniem stacji rozważane jest także zamknięcie sklepów budowlanych czy galerii handlowych.

Od kilku dni politycy partii rządzącej pytani o lockdown przekonują, że rząd rozważa różne scenariusze.

Komentarze

Dodano: 4 listopada 2020 11:57
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015