Koronawirus. Raport z Wałbrzycha

24 marca 2020 09:35. Oddział infekcyjny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Około 30 pacjentów jest w tej chwili hospitalizowanych na wałbrzyskim oddziale infekcyjno-internistycznym. Żadna dziś rano nie była w stanie ciężkim – powiedziała Dziennikowi Sylwia Grzondziel ze Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. – Są to pacjenci z całego powiatu. 

Jak mówi Sylwia Grzondziel nie można mówić o jednej grupie wiekowej pacjentów. Najmłodszy ma 18 lat, najstarszy – 80. W tej chwili żaden pacjent nie ma pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Na dziś wałbrzyski oddział zakaźny przygotowany jest na przyjęcie 44 pacjentów.

– W tej chwili czekamy jeszcze na wynik testów 16 pacjentów. Średni czas oczekiwania na taką informację to dziś ok. 24 godzin – dodaje Sylwia Grzondziel – Oczywiście zmienia się to w zależności id natężenia zachorowań i zdarzają się przypadki, że na odpowiedź trzeba czekać dłużej. 

REKLAMA

W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym objętych jest kilkadziesiąt osób. Osoby te kontrolowane są przez policję, a od dziś i przez żołnierzy z XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którzy mają wesprzeć pracę wałbrzyskich policjantów.  Jak informuje Agnieszka Głowacka-Kiljek z KMP w Wałbrzychu do dziś nie było sytuacji, aby sprawdzane osoby nie znajdowały się w wyznaczonym miejscu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 marca 2020 09:35
`