Koronawirus. Hotele wznawiają działalność, ale tylko w połowie. Co z restauracjami?

5 lutego 2021 12:32. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po tej decyzji rządu może ruszyć lawina rezerwacji miejsc noclegowych w hotelach. Te, zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami warunkowo będą mogły wznowić działalność od 12 lutego. Warunkowo, bo początkowo na dwa tygodnie i z możliwością wynajmu jedynie połowy dostępnych miejsc. Co z restauracjami?

W tej chwili mogą działać jedynie hotele pracownicze, noclegi mogą być oferowane także medykom czy służbom mundurowym. Od 12 lutego noclegi mają być dostępne dla każdego, ale przy warunku wynajmowania połowy dostępnych pokoi w danym obiekcie. To jednak nie koniec zastrzeżeń. W hotelach wciąż nie zjemy na miejscu w restauracji. Posiłki mogą być serwowane jedynie do pokoi, na życzenie gości.

Hotele mają działać w reżimie sanitarnym. To oznacza, że goście będą musieli nosić maseczki, muszą zachowywać także dystans.

REKLAMA

Rząd nie zdecydował się na odmrożenie gastronomii. Restauracje czy kawiarnie podobnie jak dziś mogą oferować jedynie posiłki na wynos.

Dwa tygodnie, w których uruchomione zostaną hotele, stoki narciarskie, część obiektów sportowych, kina czy teatry będą dwoma tygodniami testu. Jeżeli pandemia przyspieszy ograniczenia wrócą, jeżeli będzie stabilizacja liczby zachorowań niewykluczone są dalsze luzowania obostrzeń.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 lutego 2021 12:32
`