Korki na Drodze Stu Zakrętów. Tłumy turystów w Górach Stołowych

3 sierpnia 2021 13:12. Droga Stu Zakrętów fot. użyczone / https://www.facebook.com/PNGorStolowych

Gigantyczne utrudnienia na Drodze Stu Zakrętów z Kudowy-Zdroju do Karłowa. Z powodu ogromnego zainteresowania turystów na trasie tworzą się korki. Przejazdu nie ułatwiają kierowcy, którzy wbrew przepisom parkują auta na poboczu drogi.

W korkach utknęli turyści, którzy dziś chcieli zwiedzić Szczeliniec Wielki czy Błędne Skały. Ruch na Drodze Stu Zakrętów jest ogromny. Miejsc parkingowych w tym rejonie jest niewiele, co sprawia, że kierowcy często parkują swoje auta na poboczu. To jest niezgodne z przepisami, a ponadto utrudnia przejazd drogą prowadzącą przez Park Narodowy Gór Stołowych.

Na ternie Parku Narodowego Gór Stołowych parkowanie możliwe jest wyłącznie w wyznaczonych do tego celu miejscach – parkingach. Pozostawianie samochodów na poboczu drogi wojewódzkiej nr 387 jest niedozwolone i powoduje utrudnienia w ruchu pojazdów oraz powstawanie zatorów – informują pracownicy parku.

REKLAMA

Pracownicy parku radzą, by wolnych miejsc parkingowych szukać w samym Karłowie. Dodają, że nie ponoszą odpowiedzialności za blokowanie przejazdu i nieegzekwowanie przepisów prawa ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej numer 387.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 sierpnia 2021 13:12
`