Dodano: 9 listopada 2023 07:52

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich – co się zmienia?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


W niedzielę 12 listopada wchodzi ostatnia już w 2023 r. korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Obowiązywać będzie do soboty 9 grudnia br. Dzień później, w niedzielę 10 grudnia wejdzie już w życie nowy, roczny rozkład. Jakie najważniejsze zmiany czekają pasażerów?

Ważną informacją dla podróżujących pociągiem linii D6 relacji Wrocław Główny – Szklarska Poręba jest to, że w dniach 12-27 listopada, na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

– Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone „Szklarka” i „Szrenica” ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Uwaga! We wtorek 14 listopada za wszystkie pociągi na odcinku Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna przez Jelenią Górę kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Inwestycja w Kątach Wrocławskich wpłynie na rozkład jazdy

Z powodu prac polegających na wymianie sieci trakcyjnej w Kątach Wrocławskich i związanej z tym ograniczonej przepustowości, w dniach 12 listopada – 9 grudnia na odcinku Smolec – Mietków nie będą kursować następujące pociągi:

  • nr 60751 relacji Wrocław Gł. 6:30 – Kąty Wrocławskie 6:56,
  • nr 60770 relacji Kąty Wrocławskie 7:02 – Wrocław 7:28.

Dodatkowo zmiany dotyczą skrócenia relacji lub likwidacji postojów dla pociągów:

  • nr 69107 Wrocław Gł. 13:57 – Świebodzice (zamiast do Wałbrzycha Miasto),
  • nr 69238 Świebodzice (zamiast z Wałbrzycha Miasto) – Wrocław Gł. 15:56 pojedzie jako przyspieszony bez postojów w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim,
  • nr 60780 Kąty Wrocławskie 18:18 – Wrocław Gł. – nie będzie zatrzymywał się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

W dniach 13-21 listopada w związku z zamknięciami kursować będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie – Kamieniec Ząbkowicki. Ponadto w środę 15 listopada ZKA zostanie wprowadzona na liniach D5 (Legnica-Kłodzko) i D29 (Wrocław – Kudowa Zdrój) na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

„Kaczawa” po staremu, przystanek dla grzybiarzy zapada w zimowy sen

Pociąg linii D10 relacji Wrocław – Zgorzelec „Kaczawa” wyjeżdżający ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 18:15 powraca do kursowania zgodnie z rocznym rozkładem jazdy. Tym samym nie będzie zatrzymywać się na następujących stacjach: Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie.

Do kursowania wg rocznego rozkładu jazdy wraca też pociąg linii D1 nr 69575 relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Z Wrocławia będzie wyjeżdżać o godz. 17:45 i zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach kolejowych na odcinku Wrocław Główny – Legnica.

Jakie jeszcze czekają nas korekty? – Pociągi relacji Wrocław – Żary, jak co roku w okresie zimowym nie będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka. Oczywiście wszystko wróci do normy wiosną. Od 9 marca nasze pociągi ponownie zatrzymają się tam ponownie – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik KD.

Uwaga, pasażerowie podróżujący linią D9 relacji Wrocław-Lichkov! Do 30 listopada na odcinku Kłodzko – Międzylesie przewozy będą realizowane przez Zastępczą Komunikację Autobusową.

Rozkład jazdy uwzględniający listopadową korektę znajduje się w zakładce ROZKŁADY I BILETY.

fot. użyczone Koleje Dolnosląskie

fot. użyczone Koleje Dolnosląskie

fot. użyczone Koleje Dolnosląskie

fot. użyczone Koleje Dolnosląskie

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także