Koper i Richter u prezydenta. Mają nieformalną zgodę na wejście na teren znaleziska.

27 października 2015 17:24. Piotr Koper, jeden z odkrywców, którzy wskazali domniemane miejsce ukrycia "złotego pociągu". Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Andreas Richter i Piotr Koper w towarzystwie swoich prawników po raz kolejny spotkali się dziś z prezydentem Romanem Szełemejem. Rozmowa dotyczyła dalszych planów prac, jakie miałyby być podjęte w miejscy wskazanym przez obu odkrywców jako domniemane miejsce ukrycia tzw "złotego pociągu".

Z racji sprawowanego urzędu prezydent jest wciąż sceptycznie nastawiony do naszego odkrycia – powiedział po spotkaniu z prezydentem Piotr Koper. – Pracujemy i będziemy pracowali nad tym, aby przekonanie do odkrycia w nim wzmocnić.

Podczas spotkania znalazcy po raz kolejny wyjaśnili prezydentowi szczegóły prowadzonych przez siebie badań. W rozmowie poruszony został także temat świadków mających wiedzę na temat miejsca ukrycia „złotego pociągu”.

Odsłoniliśmy dziś prawie wszystkie nasze karty, dokumenty historyczne, zeznania świadków… wszystko co mogliśmy z wyjątkiem danych personalnych niektórych osób. Tego nie chcieliśmy ujawniać. – powiedział Koper.

Odkrywcy otrzymali nieformalne zapewnienie możliwości dostępu do terenu, na którym ukryty ma być „złoty pociąg”, w celu przeprowadzenia dodatkowych badań i pomiarów. Aby mogli to zrobić, niezbędna jest jednak zgoda konserwatora zabytków.  – Kiedy po raz pierwszy prowadziliśmy badania, było dość ograniczone pole pracy z uwagi na silne zalesienie terenu. Dziś, kiedy miejsce to zostało oczyszczone, przeprowadzane badania mogą dać o wiele bardziej precyzyjne wyniki. zakończył rozmowę z dziennikarzami Koper.

Prezydent i odkrywcy ustalili termin 14 dni na ostateczne rozstrzygnięcie kwestii dalszych badań.

Było to już drugie spotkanie, na którym odkrywcy omawiali z prezydentem kwestie prowadzenia dalszych prac badawczo poszukiwawczych na tzw. 65 kilometrze. Przypomnijmy, że rewelacjom obu panów nie służą informacje dochodzące z gminy Walim. Przeprowadzone tam w zeszły czwartek na zlecenie wójta gminy Adama Hausmana badania terenu domniemanego  podziemnego miasta nie przyniosły żadnych rezultatów. Niezależny ekspert w zdecydowany sposób podważył wyniki pomiarów uzyskane za pomocą sprzętu dostarczonego przez panów Richtera i Kopra. Porażką zakończyły się także prowadzone kilkanaście dni wcześniej przez Krzyszofa Szpakowskiego odwierty.

Dodano: 27 października 2015 17:24
.
 • psychiatra pisze:

  Panów znalazców i pana Szpakowskiego zapraszam na bezpłatne badania do gabinetu psychiatrycznego. Może jeszcze nie jest za późno.

 • Drops_ss pisze:

  W końcu ktoś konkretny się tym zajmie !!!

 • Włodek pisze:

  Jaki konkretny? Kto to robił? Dlaczego się nie powołują na imię i nazwisko tego niby niezależnego eksperta?

 • Krzychu pisze:

  Tak czy tak prawda czy nie cos tam jest inwestycja mega ale region jak pozyskuje turystów to juz jest skarb hee

 • A'Tom pisze:

  „Z racji sprawowanego urzędu prezydent jest wciąż sceptycznie nastawiony do naszego odkrycia – powiedział po spotkaniu z prezydentem Piotr Koper. – Pracujemy i będziemy pracowali nad tym, aby takie przekonanie w nim wzmocnić.”
  Czyli panowie Znalazcy przyszli utwierdzić Pana Prezydenta w jego przekonaniu

 • Jusif pisze:

  „… prezydent jest wciąż sceptycznie nastawiony … pracujemy i będziemy pracowali nad tym, aby takie przekonanie w nim wzmocnić”. Co za głupota ?

  • exploreremg pisze:

   Głupota redakcyjna. Chłopaki są po gimnazjum, ale się starają. Te wasze studia z Wrocławia, gówno warte, chyba że po drugim głębszym redagujecie, Panowie.

 • Medalik pisze:

  Zezwolenie konserwatora zabytkow. Jehe a po co to jak niewiadomo czy w ogole tam cos jest?

 • Miś z Jelonki pisze:

  Głupota jest to że pan prezydent jaja sobie robi. Gdyby dał tym chłopom wejść na ten kawałek górki. Niech sobie chłopaki pokopią ewentualnie zakopią To już by dawno widzieli my finisz tego pociągu a tak pan prezydent od siedmiu boleści jak bóg wszystkiego broni i szopkę odstawiają. Nie dziwota że w Wałbrzychu taka bieda i bezrobocie skoro mają takiego nieudacznika prezydenta….

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `