Kopalnia kryptowalut w Szczawnie-Zdroju? Nikomu nie postawiono zarzutów

8 marca 2024 14:44. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O tym, że w jednym z budynków zrządzanych przez gminę Szczawno-Zdrój miała działać kopalnia krytowalut, donosi Gazeta Wyborcza. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu potwierdza, że otrzymała zawiadomienie w tej sprawie. Wszczęto dochodzenie, które wyjaśni, czy rzeczywiście tak było i czy doszło do złamania prawa.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w prokuraturze osoba fizyczna. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu potwierdza, że dochodzenie w tej sprawie zostało wszczęte.

W tej chwili prowadzone są czynności w kierunku weryfikacji tez zawartych w zawiadomieniu. Nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie. Dopiero po zebraniu materiałów, śledczy podejmą decyzję czy doszło do zabronionego czynu i ewentualnie jakie zarzuty postawić i komu.

REKLAMA

Śledczy dla dobra sprawy nie chcą ujawniać szczegółów dotyczących tego, jak długo trwał proceder i gdzie miał być zamontowany specjalistyczny sprzęt.

Władze Szczawna-Zdroju zapowiadają, że będą wyjaśniać medialne doniesienia w tej sprawie, ale także czekają na wyniki dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę.

Media donosiły w przeszłości o podobnych sytuacjach, kopalniach kryptowalut prowadzonych w budynkach użyteczności publicznej. Sprawy były wówczas prowadzone przede wszystkim pod kątem kradzieży prądu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2024 14:44
`