Kopał w drzwi autobusu, groził pasażerom nożem. Ma zaledwie 16-lat

22 lipca 2021 10:09. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Kopał w drzwi autobusu, groził pasażerom nożem. Ma zaledwie 16-lat i już jest w rękach policji. Młody człowiek odpowie przed sądem.  Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu na przystanku przy al. Podwale w Wałbrzychu. Młody mężczyzna zaczął kopać w przednie drzwi autobusu komunikacji miejskiej uszkadzając w nich szybę. Wymachując nożem kierował także wulgarne słowa w kierunku kierowcy i pasażerów. Na koniec uciekł z miejsca zdarzenia.

Film nagrany przez jednego z pasażerów trafił do internetu. Zgłoszenia o incydencie dokonali też pracownicy Śląskiego Konsorcjum Autobusowego obsługującego wałbrzyskie linie autobusowe. Policjanci nie mieli dużo pracy w ustaleniu tożsamości młodego człowieka. 16-latek został zatrzymany we wtorek na Nowym Mieście i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. W środę po południu usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego.

Za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym. Mogą być wobec niego zastosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym.

REKLAMA

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lipca 2021 10:09
`