Koordynator SORu uczy oddechu. W środku pandemii w wałbrzyskim szpitalu kręcą spot

8 grudnia 2021 16:20. Dr Krata podczas nagrania filmu instruktażowego. Infografika, fot. Źródło: fb.com/Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

O blisko 600 zgonach osób zakażonych koronawirusem i ponad 28 tysiącach nowych i potwierdzonych zakażeniach COVID-19 w ciągu ostatniej doby poinformował dziś resort zdrowia. Tymczasem, jak informuje wicemarszałek województwa dolnośląskiego w szpitalu w Wałbrzychu powstaje specjalny spot instruktażowy. Koordynator SORu i lekarz oddziału covidowego podpowie, jak wykonać proste ćwiczenia oddechowe.

Już niebawem w TVP3 oraz w mediach społecznościowych będzie można obejrzeć spot instruktażowy skierowany do osób w trakcie oraz po przebyciu choroby COVID-19. Doktor Lesław Krata ze Szpitala im. dra Sokołowskiego tłumaczy, w jaki sposób wykonać proste ćwiczenia oddechowe – donosi na twitterze Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Tymczasem dziś resort zdrowia przekazał kolejne, niepokojące dane statystyczne dotyczące czwartej fali pandemii COVID-19. W ciągu ostatniej doby zmarły 592 osoby, a potwierdzono 28 542 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

REKLAMA

Cieszy zatem fakt, że w szczycie czwartej fali pandemii, lekarz koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i jednocześnie lekarz pełniący dyżury na oddziale covidowym pamięta także o tak ważnej rzeczy, jaką jest rehabilitacja pocovidowa.

Komentarz redakcji.

Szanujemy zaangażowanie medyków wałbrzyskiego szpitala w walkę z pandemią i troskę o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu. Wielokrotnie wałbrzyskie media były oskarżane przez wicemarszałka Krzyżanowskiego o rozpowszechnianie fake newsów. W związku z tym liczymy, że skoro doktor Krata znalazł czas na nagrywanie filmu instruktażowego o oddychaniu, ale także regularnie udziela się w jednym z lokalnych portali, znajdzie czas także na odpowiedzenie na pytania przesłane przez nas do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Pytania te dotyczą między innymi pracy oddziałów chirurgii i onkologii, wysokości zarobków medyków czy sytuacji na oddziale covidowym. Pytania w tej sprawie przesyłaliśmy, zgodnie z prośbą władz regionu, do UMWD 29 listopada, 1 grudnia i 3 grudnia. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 grudnia 2021 16:20
`