Kontrowersyjny kalendarz z Kamiennej Góry hitem internetu

1 grudnia 2020 16:26. fot. https://www.facebook.com/Kamos-658043787911778

Tematy: 


Lawinę komentarzy wywołał w internecie kalendarz wydany przez spółdzielnię mleczarską z Kamiennej Góry. – W mediach społecznościowych obejrzało go prawie milion osób – informuje Radio Wrocław, które jako pierwsze opisało niecodzienne wydawnictwo. W nim między innymi znak Polski Walczącej i przestrzelony hełm w towarzystwie mleka i kotka.

Kalendarzem kamiennogórska spółdzielnia pochwaliła się w miniony piątek. Poinformowano wówczas, że wydawnictwo można kupić w wirtualnym sklepie firmy i lokalnej księgarni. Jak informuje jednak Radio Wrocław, kalendarza nie można już kupić. Ten cieszył się taką popularnością, że rozszedł się w błyskawicznym tempie.

Wydawnictwo wzbudziło gigantyczne zainteresowanie w internecie i wywołało sporo kontrowersji. Na jednej ze stron, mały kotek reklamuje produkowane w Kamiennej Górze mleko w towarzystwie znaku Polski Walczącej i przestrzelonego hełmu z wyraźnym, biało-czerwonym elementem flagi Polski.

REKLAMA

Na innych kartach możemy zobaczyć krowę w welonie czy pandę w towarzystwie kefiru. Na karcie miesiąca maj przysmak spółdzielni reklamuje leniwiec, ale znalazło się także miejsce na grafikę z Konstytucją.

Kalendarz jest dla wszystkich. Dla tych, którzy zrozumieją zawarte w nim przesłanie i dla tych, którzy nie rozumieją nic – mówi Radiu Wrocław jego twórca, grafik Bogdan „Wafel” Kosmalski.

Za zainteresowanie wydawnictwem podziękował na oficjalnej stronie spółdzielni na jednym z portali społecznościowych także sam prezes zarządu.

Dzięki, dzięki, dzięki! Wspaniali internauci, to co uczyniliście, przeszło najśmielsze oczekiwania. Ponad 750 tysięcy aktywności naszego posta. Świat jest piękny poprzez różnorodność ocen, wypowiedzi i interpretacji. Za każdy Was głos z serca dziękuję – prezes zarządu Jerzy Lelito.

 

A tak wygląda nasz kalendarz na 2021 rok :-) .
Podoba się????
Kalendarz można nabyć w Księgarnia Atena Kamienna Góra lub w naszej hurtowni nabiałowej.
Zapraszamy do zakupu.

Opublikowany przez Kamos Czwartek, 26 listopada 2020

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 grudnia 2020 16:26
`