Konsekwentnie w założeniach idą po rekord

17 września 2018 07:57. Mecz o mistrzostwo IV ligi Górmik Wałbrzych vs Śląsk 2 Wrocław (2:1). 9.09.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

Sobotnią wygraną z MKP Wołów piłkarze Górnika Wałbrzych kontynuują zwycięską passę. Dorównali właśnie do rekordu sprzed 9 lat, kiedy dopiero spotkanie z Chrobrym Głogów przerwało ciąg sześciu kolejnych zwycięstw.

Górnicy długo nie mogli przebić się przez obronę wołowian. Kolejne, niezbyt szybkie i dynamiczne ataki kończyły się na linii 16 metrów, skutecznie powstrzymywane przez obronę przeciwników. Dopiero kwadrans po przerwie po strzale  Sobiesierskiego bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siaki. I chociaż już do końca meczu wołowianie próbowali wyrównać wynik, nasi zawodnicy skutecznie te próby stopowali. Mecz trochę chaotyczny i bezbarwny zakończył się szóstą z rzędu wygraną biało-niebieskich.

Przed Górnikiem mecz na własnym boisku, w których podejmie beniaminków IV ligi –  GKS Mirków/Długołęka. W tabeli Górnik z 18 punktami wciąż pozostaje niezagrożonym liderem, wyprzedzając Śląsk II Wrocław i Orła Prusice – oba po 15 punktów.