Dodano: 23 listopada 2021 09:50

Koniec z dopłatami za przekroczony czas parkowania. Teraz już tylko kara

Tematy: 


Skończyła się możliwość dopłaty w kasie ZDKiUM za przekroczony czas parkowania. Od 22 listopada za ponadplanowe parkowanie w strefach płatnego parkowania i a placach parkingowych zapłacimy karę.

– Liczenie na łut szczęścia stało się nagminne. Coraz większa liczka osób kupowała bilet za najniższą cenę i licząc na to, że nie zostaną skontrolowani pozostawiali samochody na dłużej. Rozumiemy zdarzenie losowe, ale to już była patologia – powiedzieli naszemu reporterowi pracownicy ZDKiUM.

Przyjmowanie dużej ilości drobnych wpłat stało się też problematyczne księgowo. Miesięcznie było to nawet kilkaset paragonów więcej. ZDKiUM wyjaśnia, że opłatę za parkowanie powyżej minimalnego czasu można kontrolować z dokładnością niemal co do sekundy dzięki aplikacjom płatniczym na smartfona.

Dziś każdy z nas ma telefon. Aplikacji obsługujących nasze parkingi jest kilka. Dzięki nim można komfortowo rozpocząć parkowanie i zakończyć je, bez obawy o nadpłatę czy niedopłatę. – tłumaczą pracownicy ZDKiUM

Od 22 listopada o 1/3 wzrosły opłaty za parkowanie. W śródmieściu zapłacimy 4 zł za pierwszą i 4.80 za kolejną godzinę, w II strefie 2 i 2.80. Z opłat zwolnieni są właściciele samochodów elektrycznych.

Plac parkingowy przy ulicy Rycerskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015