Koniec upałów? Przed nami burze z gradem i nawałnice – ostrzegają synoptycy

1 lipca 2019 14:07. Burza nad Podzamczem. Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po kilku upalnych dniach dziś może pojawić się załamanie pogody – ostrzegają synoptycy. Przed nami burze z gradem i nawałnice. W Wałbrzychu i okolicach obowiązuje drugi stopień zagrożenia niebezpiecznymi zjawiskami.

W regionie obowiązuje obecnie ostrzeżenie przed upałem. Termometry wciąż mogą pokazywać od 30 do 33 stopni Celsjusza. Po południu czeka nas jednak gwałtowne załamanie pogody i ochłodzenie.

Synoptycy dziś i jutro zapowiadają burze z intensywnymi opadami deszczu. Spadnie od 15 do 25 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami w górach nawet 50 litrów. Może pojawić się także silny wiatr, w porywach do ponad 100 kilometrów na godzinę. To jednak nie koniec, nagłe załamanie pogody może się wiązać także z opadami gradu. Jego kule mogą mieć od trzech do sześciu centymetrów.

REKLAMA

Nagłe i intensywne opady deszczu mogą doprowadzić do wzrostu poziomu wody w dolnośląskich rzekach, w szczególności na odcinku górnej Nysy Kłodzkiej i Bystrzycy.

Ostrzeżenie o silnych burzach dotyczy powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego czy kłodzkiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lipca 2019 14:07
`