Koniec Tesco coraz bliższy. Zwolnienia grupowe w sklepach w Szczawnie-Zdroju i Świdnicy

9 czerwca 2021 07:21. Tesco w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W marcu informowaliśmy o sprzedaży ponad trzystu sklepów tej sieci. Grupa Tesco podjęła decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. Sieć kupił alling Group, właściciel sklepów Netto. Okres przejściowy miał potrwać półtora roku, tymczasem NSZZ Solidarność Tesco informuje o zwolnieniach grupowych w sklepach w Szczawnie-Zdroju i Świdnicy.

Główną przyczyną zwolnień jest planowane zamknięcie sklepów. Na liście znalazło się dziesięć lokalizacji, w tym centra w Szczawnie-Zdroju i Świdnicy. W sumie zawiadomienie, które wpłynęło do związkowców mówi o zwolnieniu maksymalnie 404 osób ze stanowisk podstawowych i maksymalnie 58 osobach sprawujących nadzór nad pracownikami.

Zwolnienia rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do końca sierpnia tego roku.

REKLAMA

Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy w innych jednostkach firmy – czytamy w zawiadomieniu opublikowanym przez związek.

Nowy właściciel sieci Tesco jest właścicielem sieci Netto, która w Polsce liczy obecnie blisko 400 marketów. Do nich pod nowym szyldem mają dołączyć kupione sklepy Tesco. Transakcja warta była około 900 milionów złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 czerwca 2021 07:21
`