Dodano: 12 grudnia 2023 10:33

Koniec rządów Mateusza Morawieckiego. Donald Tusk wybrany na stanowisko premiera

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń w Sejmie Rzeczypospolitej, gdzie parlamentarzyści najpierw nie udzielili wotum zaufania Mateuszowi Morawieckiemu, a następnie wybrali Donalda Tuska na stanowisko premiera Rady Ministrów. Poprosiliśmy o komentarz parlamentarzystów z regionu wałbrzyskiego.

Emocje, historyczny dzień, przełomowa chwila – to opinie posłów wszystkich stron sceny politycznej. O tym, że w poniedziałek, w Sejmie, działy się rzeczy, o których dzieci będą się uczyły na lekcjach historii, chyba nikt nie ma wątpliwości, niezależnie od tego, z którego punktu widzenia ocenia się poniedziałkowe wydarzenia.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wotum zaufania nie uzyskał, tak drodzy państwo, wyglądają przemiany demokratyczne. Większość parlamentarna, która uzyskała większość w demokratycznych wyborach, wybrała swojego reprezentanta na premiera Rady Ministrów – to poseł Prawa i Sprawiedliwości – Marcin Gwóźdź.

REKLAMA

Posłowie Koalicji Obywatelskiej – Marek Chmielewski i Sylwia Bielawska mówili, z kolei o olbrzymich emocjach:

– Muszę powiedzieć, że to ważne chwile i do tego podchodzi się bardzo emocjonalnie. A już na zakończenie tych wydarzeń spontanicznie odśpiewany hymn spowodował, że ja osobiście miałem ściśnięte gardło i miałem problem z tym, aby, że tak powiem, śpiewać pełną piersią – mówi poseł Marek Chmielewski

– Poczuliśmy, że nastąpiło to, na co nasi mieszkańcy, wyborcy czekali już od 15 października – ekscytacja, ogromne emocje, trudno to naprawdę nazwać, jeżeli się w tym nie uczestniczy, ale radość naprawdę była przeogromna– mówi posłanka Sylwia Bielawska.

Dziś Donald Tusk wygłosi expose i przedstawi skład rządu, który następnie musi zostać zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także