Dodano: 22 sierpnia 2023 10:48

Koniec remontu ulica 1 Maja i Zachodniej. ZDKiUM w końcu podaje termin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już tylko kilka dni pozostało do końca remontu ulic Zachodniej i 1-go Maja na Sobięcinie. Dyrektor wałbrzyskiego ZDKiUM Krzysztof Szewczyk poinformował, że wykonawca planuje zakończenie prac na pierwsze dni września.

I na tę właśnie chwilę czekali chyba wszyscy mieszkańcy  wałbrzyskiego Sobięcina. Już za kilka czy też może kilkakaście dni zakończy się pierwszy, od czasów powojennych, ciągnący się od lat remont ulic, wyprowadzających ruch w stronę Boguszowa-Gorc i dalej, Kamiennej Góry.

– Mamy nadzieję, że na początku września ten ruch zostanie uruchomiony, w następnych dniach w następnych dniach, do końca września, wszystkie proceduralne sprawy zostaną doończone – powiedział naszemu reporteerowi dyrektor Krzysztof Szewczak.

REKLAMA

Remont ulic 1-go maja i zachodniej trwal ponad 3 lata. Początkowo problemem były sprawy proceduralne, a następnie, podobnie jak w przypadku niemal każdej wałbrzyskiej inwestycji drogowej – niespodzianki w postaci nie ujętej na planach infrastruktury podziemnej.

– Spuścizna pokopalniana Wałbrzycha dostarcza nam zawsze odkryć obiektów niezidentyfikowanych, instalacji zniszczonych i wymagających naprawy. I tego typu problemy wymagają najwięcej uwagi i angażują czas.

Dziś do położenia zostało kilka odcinków warstwy ścieralnej, trwają prace przy porządkowaniu już zakończonych miejsc. Sporo do zrobienia zostało też na skrzożowaniu ulicy II Armii i 1 Maja. Warto dodać, że wzdłuż całego remontowanego odcinka wybudowano ścieżkę rowerową. Ona też jest jeszcze w trakcie budowy.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także