Koniec remont drogi z Głuszycy do Unisławia? Jest wstępna data

7 czerwca 2021 12:00. Była droga wojewódzka DW380 fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Najwcześniej w 2022 roku zakończy się remont byłej drogi wojewódzkiej nr 380 łączącej Głuszycę z drogą krajową DK35 i dalej – z granicą państwa. Droga jest w fatalnym stanie, a kolejne etapy jej remontu przeciągają się ze względów administracyjno-proceduralnych. Najbardziej cierpią mieszkańcy, dla których jest to jedyne, rozsądne połączenie ze znajdującymi się tuż za granicą czeską zakładami pracy. Starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski bezradnie ręce. – Pieniądze na remont drogi mamy – na rozpoczęcie nie pozwalają przepisy.

– Jest to dla nas bardzo drażliwy i trudny temat, dlatego, że mieszkańcy oczekują, że te działania powinny być podjęte niezwłocznie, a ja przypomnę, że środki mamy, wszystko mamy, a utykami w procedurach uzgodnieniowych.

Drogę wojewódzką DW 380 Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu otrzymało 2 lata temu od Urzędu Marszałkowskiego, w ramach kaskadowego przekazywania dróg. Jej stan był tak zły, że część była całkowicie wyłączona z ruchu. Od tego czasu trwają prace powolne prace remontowe.

REKLAMA

– PIerwszy etap został zrealizowany i odebrany, w tej chwili wykonawca dokonuje jakiś poprawek. Jesteśmy po podpisanej umowie na drugi etap. Niestety te etapy utykają, bo jest tam Natura2000, nieuregulowany stan granic… Mam nadzieję, że wykonawca zdąży do końca sierpnia – ma wykonać nową nawierzchnię, pobocza i tą infrastrukturę.

Trzeci, ostatni etap remontu zaplanowany jest dopiero na 2022 rok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 czerwca 2021 12:00
`