Koniec parkowania na Słowackiego. Za kilkanaście dni znikną miejsca parkingowe

6 września 2017 12:44. Ulica Słowackiego w Wałbrzychu. 05.09.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W związku z oddawaniem do użytku kolejnych miejsc parkingowych w centrum przy ulicy Rycerskiej, wałbrzyski ZDiKUM planuje maksymalnie ograniczyć liczbę samochodów parkujących przy ulicy Słowackiego. W związku z tym ze strefy parkowania wyłączony zostanie cały, dostępny do tej pory prawy pas jezdni.

– Możliwość zatrzymywania się przy ulicy słowackiego pozostawimy jedynie samochodom dostawczym, obsługującym sklepy i punkty handlowe zlokalizowane przy ulicy Słowackiego. – powiedział Dziennikowi Arkadiusz Grudzień, rzecznik wałbrzyskiego magistratu – Inni kierowcy miejsce do zaparkowania znaleźć będą mogli dosłownie 20 metrów dalej, na wydzielonym do parkowania placu, powstałym po po wyburzonej na wiosnę tego roku kamienicy.

Ograniczenie parkowania przy ulicy Słowackiego to kolejny zabieg mający na celu uspokojenie i ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta. Do tej pory wyłączono już z możliwości parkowania lewą stronę ulicy Słowackiego, ograniczono wjazd na plac Magistracki oraz czas parkowania w Rynku. Wraz z powiększaniem placu parkingowego przy ulicy Rycerskiej coraz więcej miejsc w ścisłym centrum miasta jest wyłączanych z możliwości parkowania.

REKLAMA

Działanie takie ma na celu nie tylko uporządkowanie ulic, ale także zwrócenie uwagi mieszkańców w stronę komunikacji publicznej, do korzystania z której namawiają urzędnicy wałbrzyskiego Ratusza.

Plac po wyburzonej kamienicy przy ulicy Rycerskiej w Wałbrzychu 05.09.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Plac po wyburzonej kamienicy przy ulicy Rycerskiej w Wałbrzychu 05.09.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 września 2017 12:44
`