Dodano: 18 listopada 2023 09:53

Koniec akcji na Piaskowej Górze. Późno w nocy gazownicy odcięli dopływ gazu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Prawie 12 godzin trwała akcja gaszenia pożaru gazu w Wałbrzychu. Strażacy i gazownicy zmagali się z ogniem na ulicy 15-lecia, w gęstej zabudowie osiedla z lat 70. XX wieku. Gazownicy do późnej nocy szukali sposobu na odcięcie dopływu gazu do rozszczelnionego fragmentu. Było to o tyle ciężkie, że awarii uległa magistrala niskiego ciśnienia i zamknięcie jej na głównym zaworze spowodowałoby odcięcie sporej części miasta od gazu. Na miejscu akcji niemal do samego końca była nasza reporterka.

Po godzinie 2 w nocy gazownikom za pomocą specjalistycznej wiertnicy udało się odciąć dopływ gazu. Przez dłuższy czas strażacy monitorowali jeszcze jego ewentualne stężenie. Ostatecznie akcję zakończono nad ranem. Dziś od wczesnych godzin na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Do awarii doszło podczas prac prac instalacyjnych na magistrali niskiego ciśnienia. Nie doszło do wybuchu, jednak słup ognia spalającego się gazu sięgał momentami 10 metrów. Palącego się gazu nie gaszono – strażacy ograniczali się jedynie do schładzania wodą samej instalacji i wszystkiego, co było wokół.

REKLAMA

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także