Dodano: 29 stycznia 2022 11:21

Koniec „15” jeżdżącej do Czech. ZDKiUM potwierdza nasze wcześniejsze ustalenia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzych zawiesza kursowanie autobusu numer „15” do Mezimesti w Republice Czeskiej. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta potwierdza nasze wcześniejsze ustalenia. O tym, że Czesi nie chcą płacić za połączenie z Polską pisaliśmy trzy miesiące temu. Chociaż wówczas nikt nie chciał potwierdzić naszych ustaleń dziś na stronie ZDKiUM pojawiła się informacja, że

– Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM informuje, że od dnia 1 lutego 2022 roku zawieszone zostanie kursowanie linii nr 15 do Republiki Czeskiej (Mezimesti), zmianie ulegną również godziny odjazdów autobusów do Mieroszowa. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy.

Przypomnijmy. Według naszych ustaleń części radnych przygranicznego Mezimésti nie podoba się kwota, jaką miasteczko dokłada do utrzymania kursów polskiej linii nr.15. Kwota ok 300 tysięcy koron miała być zbyt wysoka, a codzienne, kilkakrotne kursy zbyteczne. Proponowali ograniczenie siatki połączeń jedynie do weekendów, lub nawet do weekendów wakacyjnych. Według naszej informacji pojawiła się nawet propozycja całkowitej rezygnacji z kursowania autobusu po stronie czeskiej. – pisaliśmy 23 listopada 2021 roku.  Tę informację potwierdził dziś wałbrzyski ZDKiUM.

REKLAMA

Piętnastka jeździ do Czech od 1 kwietnia 2017 roku. Dokładnie dekadę po przystąpieniu Polski do strefy Schoengen, po raz pierwszy w historii Wałbrzycha i Rzeczpospolitej Polskiej linia komunikacji miejskiej połączyła polski Wałbrzych z leżącym w Republice Czeskiej miasteczkiem Mezimésti.

fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Gmina Wałbrzych międzynarodowe połączenie komunikacji miejskiej pomiędzy Wałbrzychem a leżącym po czeskiej stronie miasteczkiem Mezimesti. Dziś pierwszy autobus oficjalnie pojechał tą trasą. Wałbrzych, 1.04.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także