Kończy się pierwszy etap dobudowy Zakładu Przyrodoleczniczego

29 sierpnia 2018 11:21. Rozpoczęło się wylewanie stropu nad pierwszą kondygnacją spalonego w kwietniu Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kończy się pierwszy etap odbudowy spalonego pół roku temu zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Na jutro zaplanowano wylanie drugiej części betonowego stropu, co zakończy proces zabezpieczania obiektu. Równolegle trwają prace nad projektem rekonstrukcji więźby dachowej.
Ponieważ odbudowa spalonego Zakładu Przyrodoleczniczego wymusza na zarządzie uzdrowiska rozszerzenie funkcji obiektu o część hotelową i balneologiczną, równolegle z rekonstrukcją dachu prowadzone mają być prace przy budowie basenu rehabilitacyjnego i zlokalizowanych w podziemiach szatni. Prezes uzdrowiska tempo i zakres prowadzonych prac uzależnia od szybkiej realizacji dotacji celowej rządu na odbudowę obiektu.
Po wymianie stolarki, odwodnieniu i malowaniu budynku optymistyczne prognozy pozwalają planować zakończenie II etapu odbudowy ZPL na koniec 2018 roku.
W 2019 roku do zrealizowania pozostanie trzecia część prac – zagospodarowanie terenu pomiędzy rozlewnią wód a ZPL-em: byłej kotłowni, pralni i warsztatów mechanicznych. Tam znaleźć ma się część hotelowa i basen rekreacyjny.
Całkowity koszt odbudowy spalonego w marcu 2018 roku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju szacowany jest na 25 milionów złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 sierpnia 2018 11:21
`