Kończą się pieniądze na odśnieżanie ulic w Wałbrzychu

9 lutego 2017 13:04. Pługo-piaskarka. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zima zaskoczyła tym razem nie drogowców, ale urzędników. Po kilku latach lekkich zim tegoroczna nie rozpieszcza i nawet jeśli opady śniegu nie są intensywne, to utrzymanie ulic w należytym stanie pochłania znaczne kwoty. Pieniądze powoli jednak się kończą.

4 mln złotych zł przeznaczone w sezonie 2016/17 na odśnieżane i utrzymanie stopniało dużo szybciej niż śnieg. Kasa zaczyna świecić pustką, dlatego, jak poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Arkadiusz Grudzień, na ten cel zostaną przesunięte środki  z puli całorocznego utrzymania dróg:

Nie sposób określić dziś kwoty, o jaką zostanie zwiększona pula. Zależeć ona będzie od warunków pogodowych. Utrzymanie zimowe na dotychczasowym poziomie realizowane będzie tak długo, jak będą wymagać tego warunki atmosferyczne – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Arkadiusz Grudzień.

Nieodśnieżone drogi do duży problem dla kierowców, szczególnie dużych samochodów ciężarowych, fot. . Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dodano: 9 lutego 2017 13:04
.
 • #Wolność Wałbrzych pisze:

  Miasto zadłużone do granic absurdu, nikt kuż nie chce pożyczać pieniędzy prezydentowi szastajacemu na lewo i prawo.
  Na samą obsługę długu idzie 37 000 000 zł. Słownie TRZYDZIEŚCI SIEDEM milionów. Nie długo zabraknie pieniędzy nie tylko na odśnieżanie, ale na oświetlenie ulic, komunikację miejską i ogrzewanie szkół oraz wreszcie pensje dla nauczycieli i urzędników. Możnaby jeszcze podnieść podatki lokalne, gdyby nie to, że są już na maksymalnym, dopuszczalnym prawem poziomie.
  A jeszcze kilka tygodni temu szanowny pan Szełemej bajdurzył o rzekomej nadwyżce w budżecie Wałbrzycha…

 • Nikifor pisze:

  Na rok 2017 planowana wielkość zadłużenia na poziomie 80% dochodów Gminy Wałbrzych. To jest tylko oficjalna wielkość. A co ukryte w innych miejskich spółkach i instytucjach? Tylko patrzeć jak zjawi się komisarz. A wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów pośród całego dworu. Plebsu nikt nie bierze pod uwagę. I tak to plebs za wszystko zapłaci.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `