Dodano: 11 marca 2023 10:11

Koncert w Zgorzelcu, którego nie możesz przegapić. Wielki powrót legendy polskiego rapu: Paktofonika zagra na Winter Hip Hop Festival

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Wydarzenie, o którym mówić będzie cała Polska – na jednej scenie wystąpią czołowi gracze rap – sceny. Koncert przeznaczony dla prawdziwych słuchaczy, których serca biją w takt klasycznych beatów. Wersy, których się nie zapomina. Ksywy, których nie trzeba przedstawiać. Najjaśniejsze gwiazdy rodzimej sceny zagrają już 18 marca 2023 na PGE Turów Arenie.

PGE Turów Arena – trzeci przystanek na wyjątkowej trasie koncertowej

Winter Hip Hop Festiwal to wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. Do tej pory odbyły się dwa z trzech oficjalnie potwierdzonych koncertów. Po imprezach we Wrocławiu i Zielonej Górze, które przyciągnęły publiczność z najdalszych zakątków Polski, nadszedł czas na Zgorzelec. Choć wszystkie koncerty odbywają się pod wspólnym szyldem, wydarzenie odznacza się dużą różnorodnością.

REKLAMA

Czasy, w których większość dyskografii artystów hiphopowych zajmowały nielegalne minęły bezpowrotnie. Dziś rap króluje nie tylko w sercach i na podwórkach – pierwsze miejsca na listach przebojów, złote płyty, sale koncertowe wypełnione po brzegi. Każdy, kto uważnie obserwuje polski rynek muzyczny zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ i zasięgi mają najnowsze produkcje hiphopowe.

Fakt ten nie umknął organizatorom zimowej trasy – konstrukcja line – upu wskazuje na to, że uwzględnili najnowsze trendy. Ponad dwudziestu artystów reprezentujących wszelkie nurty i odłamy polskiego rapu: od klasycznych osiedlowych wersów, przez horrorcore i drill, po klubowe R’n’B: Winter Hip Hop Festival rozbija bank, ściągając na sceny największe tuzy rodzimej rap gry. Dwa pierwsze koncerty zostały zdominowane przez przedstawicieli nowej fali. Kogo usłyszymy w Zgorzelcu?

Kwintesencja polskiego rapu. Wyjątkowy koncert w Zgorzelcu: O.S.T.R, Słoń, Polska Wersja.

Jeśli należysz do pokolenia, dla którego w rapie najważniejsze są skilsy i konkretny przekaz, nie czekaj ani chwili dłużej. Już 18 marca 2023 na PGE Turów Arenie w Zgorzelcu odbędzie się koncert, który ma szanse na stałe wpisać się w historię kultury. Imprezę poprowadzi Te- Tris, a wystąpi aż ośmiu artystów.

Paktofonika- legenda polskiej sceny hiphopowej, zaliczana do najważniejszych przedstawicieli rodzimego rapu. Po 20 latach ciszy katowicki skład wznawia koncerty- Rahim i Fokus, razem z zaproszonym Gościem Specjalnym rozgrzeją publiczność przypominając, że „Chwile ulotne” czy „Jestem Bogiem” zasłużenie zajmują miejsce na podium wśród evergreenów polskiego rapu.

Guzior- Charakterystyczny głos, specyficzne, „leniwe” flow i trapowe brzmienie jego kawałków działają wręcz hipnotyzująco i przyciągają słuchaczy zapewniając kolejne nagrody i rekordowe liczby odtworzeń na platformach streamingowych.

Polska Wersja- Jedna z najbardziej wpływowych ekip reprezentujących klasyczny, osiedlowy rap utrzymany na najwyższym poziomie. Mocny, szczery przekaz zapewnił im stałe miejsce w czołówce polskiej rapgry i rzesze wiernych słuchaczy.

Słoń- Czołowy reprezentant, a zarazem prekursor nurtu horrorcore: jego brutalne, dosadne i bezkompromisowe teksty doprowadziły do współpracy z takimi artystami, jak Pih, Trzeci Wymiar czy Paluch.

O.S.T.R- niekwestionowany król freestylu, który swoją twórczością udowadnia, że mocna warstwa liryczna i wartościowy przekaz są kluczem do sukcesu – Każdą kolejną produkcją łódzki raper zdobywa uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków.

Afgan- 23- letni raper pochodzący z Lubina, dla którego koncerty w ramach trasy Winter Hip Hop Festival są szansą na wypromowanie najnowszej płyty. Debiutujący przed szerszą publicznością artysta jest doskonale znany na lokalnej scenie, m.in. z „59-300 Project”, za produkcję którego odpowiadał DJ Creon, a swoje wersy nawinął (również pochodzący z Lubina) Oki. Na scenie w Zgorzelcu spotka się z pochodzącym z tego samego miasta Girsonem, z którym współpracował w ramach różnych projektów.

Remek BRG – choć wiekiem wpisuje się do grupy wykonawców młodego pokolenia, swoją twórczość opiera na mocno oldschoolowych bitach, przełamując konwencję nieco trapowym brzmieniem; zdecydowanie sięga do klasyki polskiego rapu, w swoich tekstach bezkompromisowo rozprawiając się z brutalną codziennością

Winter Hip Hop Festival Zgorzelec. Bilety na najbliższy koncert

Pula biletowa bezlitośnie się kurczy; jednego wieczoru będziecie mogli na żywo usłyszeć kultowe kawałki z krążków, na których wychowały się całe pokolenia słuchaczy. Już w trzecią sobotę marca (18.03.2023) o godzinie 18:00 PGE Turów Arena w Zgorzelcu wypełni się słuchaczami rapu z całego kraju. Dla wielu będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć legendy polskiej sceny. Poza standardowymi, organizator udostępnił także bilety w wersji VIP – do nabycia w salonach sieci empik, a także w większości bileterki internetowych. Po więcej szczegółowych informacji odsyłamy na oficjalny profil Winter Hip Hop Festival.

Koncert w Zgorzelcu, którego nie możesz przegapić. Wielki powrót legendy polskiego rapu: Paktofonika zagra na Winter Hip Hop Festival fot. użyczone Winter Hip Hop Festiva

Koncert w Zgorzelcu, którego nie możesz przegapić. Wielki powrót legendy polskiego rapu: Paktofonika zagra na Winter Hip Hop Festival fot. użyczone Winter Hip Hop Festiva

Koncert w Zgorzelcu, którego nie możesz przegapić. Wielki powrót legendy polskiego rapu: Paktofonika zagra na Winter Hip Hop Festival fot. użyczone Winter Hip Hop Festiva

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także