Dodano: 14 czerwca 2022 09:24

Koncert Stanisława Sojki w Wałbrzychu. Pytacie, czy są jeszcze zaproszenia?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Jak ciepłe bułki rozeszły się zaproszenia na koncert Stanisława Sojki, jaki odbędzie się w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Koncert jest bezpłatny, zainteresowanie wejściówkami przerosło oczekiwania organizatorów.

Artysta wystąpi w Wałbrzychu jako gość specjalny organizowanego po raz 18 Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami. Biorą w nim udział uczniowie Szkół Specjalnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych oraz Domów Pomocy Społecznych, jak również w ramach integracji przedstawiciele instytucji takich jak: Urząd Miejski w Wałbrzychu, MOPS, Polski Związek Niewidomych oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

Celem Festiwalu jest promocja umiejętności artystycznych Osób Niepełnosprawnych, stworzenie możliwości zaprezentowania się uczestnikom Festiwalu w społeczeństwie lokalnym, propagowanie w społeczeństwie, że niepełnosprawność nie stanowi bariery do tego, aby realizować się artystycznie. Niepełnosprawni muszą być postrzegani jako pełnowartościowe osoby w każdej dziedzinie życia.

REKLAMA

Festiwal składa się z 2 części. Pierwsza część odbywa się w Galerii Victoria w godzinach 12.00 – 14.00. W tej części odbędą się prezentacje wokalno – taneczne osób z niepełnosprawnościami oraz pokaz tańca towarzyskiego. Druga część odbędzie się w Starej Kopalni, gdzie o 18.00 gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Sojka.
Kolejna edycja Festiwalu może się odbyć również dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów z regionu wałbrzyskiego, którzy wsparli organizacyjnie i finansową organizacje całego przedsięwzięcia. W organizacji pomagają m.in. Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Aqua Zdrój, Zamek Książ. Galeria Victoria, Zakład Aktywności Zawodowej „Victoria” a także Gminy: Wałbrzych, Walim, Jedlina Zdrój, Głuszyca, Mieroszów i Boguszów Gorce oraz Toyota Motor Manufacturing Poland, Szkoła Jazdy Grzegorz Drzewiecki, Karczma Góralska, MAR, Pawłowski Roboty Ziemne, Osówka, PeCeT oraz Miejski Zakład Usług Komunalnych. Wszyscy zasługują na ogromne podziękowania.

Festiwal tradycyjnie już  tradycyjnie już objęty został honorowym patronatem Prezydent Miasta Wałbrzycha obecnie Pana dr Romana Szełemeja.  Głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu; Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych a także Gmina Wałbrzych i Fundacja Edukacji Europejskiej.

Źródło: organizatorzy

Źródło: organizatorzy

Źródło: organizatorzy

Źródło: organizatorzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także