Dodano: 2 marca 2019 10:23

[1/26]

Premierowy spektakl ZPiT Wałbrzych “Dwa serduszka”. [FOTORELACJA]

Tematy: 


Komplet publiczności oglądał w piątkowy wieczór premierowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Wałbrzych” zatytułowany “Dwa Serduszka”. Zaplanowany pierwotnie na 15 lutego walentynkowy program to kolorowa podróż po Polsce śladami zakochanych, młodych ludzi.

– To ogromne wyzwanie dla Zespołu – powiedział po koncercie Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.  – cała grupa podeszła do niego z ogromnym sercem. Wczoraj próba generalna trwała do północy. Na scenie wystąpiło łącznie ponad 60 tancerzy i wokalistów. Finałowa scena to kilkadziesiąt osób tańczących jednocześnie. 

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Niemal 300 dostępnych biletów rozeszło się “na pniu”.

Premierowy, autorski program przygotowywany był między innymi na zimowych zgrupowaniach w Zakopanem i Różance. Tym samym Zespół szykuje się do oceny i odnowienia certyfikatu CIOFF – organizacji dającej nie tylko prestiż, ale otwierającej drzwi do występów na festiwalach folklorystycznych na całym świecie.

Piątkowy koncert to początek zapowiadanej przez dyrektora Buzarewicza i dyrektor Teatru Zdrojowego Marzenę Sobczyk przyszłej współpracy obu instytucji.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych pt. “Dwa serduszka”. 1.03.2019 r. Szczawno-Zdrój, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015