Komunikat czeskiej policji w sprawie sobotniego pościgu przez granicę w Mieroszowie

17 stycznia 2022 10:28. Dolny Śląsk. Transgraniczny pościg. W akcji mundurowi z Polski i Czech fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Czeskiej policji nie udało się zatrzymać kierowcy samochodu, za którym pościg aż do czeskiego Adršpachu prowadzili polscy policjanci. Poinformowała o tym rzeczniczka policji Kraju Kralovohradeckiego, mjr. Ing. Magdaléna Vlčková.

– Mohu potvrdit, že jsme byli dne 15.1.2022 polskou policií požádáni o poskytnutí součinnosti při jejich pronásledování vozidla. I přes nasazení sil a prostředků s negativním výsledkem. (Mogę potwierdzić, że 15 stycznia 2022 zostaliśmy poproszeni przez polską policję o pomoc w pościgu za pojazdem. Pomimo rozmieszczenia sił i zasobów – z wynikiem negatywnym. )

W przesłanym oświadczeniu czescy policjanci przyznają, że otrzymali informację o prowadzonym przez polską policję pościgu, jednak nie udało się ani zatrzymać, ani ustalić tożsamości uciekającego kierowcy.

Przypomnijmy.  W sobotę po południu samochód z czeskimi tablicami rejestracyjnymi nie zatrzymał się do kontroli w okolicach ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. Wałbrzyscy policjanci podjęli pościg, Kierowca przekroczył granicę w Mieroszowie. Policjanci jechali za nim aż do czeskiego Adršpachu, gdzie sprawę przekazano czeskiej policji. Jak dziś wiadomo, ścigany kierowca zdołał zbiec.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 17 stycznia 2022 10:28
`