Komunikacja zastępcza. Dodatkowe połączenia w regionie. Przed nami wiosenna korekta rozkładu jazdy

14 marca 2020 10:48. Szynobus Kolei Dolnośląskich. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych źródło: Koleje Dolnośląskie

Tematy: 


Wprowadzany jutro rozkład jazdy będzie obowiązywał do 13 czerwca. Pojawią się nowe połączenia. Zmianie ulegają godziny odjazdów niektórych składów, a miejscami pojawi się komunikacja zastępcza. Przypominamy, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego odwołano także połączenia transgraniczne.

Jak informują Koleje Dolnośląskie, w nowym rozkładzie pojawią się nowe połączenia z Wrocławia Głównego do Oleśnicy, Legnicy, Kątów Wrocławskich i Wałbrzycha. Mowa o składzie, który wskoczy do rozkładu 19 kwietnia i będzie kursował w niedziele. Pociąg z dolnośląskiej stolicy będzie wyjeżdżał o 14.27, w trasę powrotną skład wyruszy o 15.36.

Na kilku odcinkach pojawi się komunikacja zastępcza. To efekt prowadzonych remontów.

REKLAMA

Idealna byłaby sytuacja, kiedy rozkład raz wprowadzony jest niezmienny. Jednak zmiany są konieczne, ponieważ są efektem prac prowadzonych przez PKP PLK. Organizując kolejową komunikację zastępczą (KKZ) staramy się zagwarantować maksymalny komfort podróży pasażerów, pomimo prowadzonych przez remontów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zmiany dotyczące okresowego uruchomienia komunikacji zastępczej obejmą pasażerów podróżujących do Świdnicy, Dzierżoniowa, Bielawy Zachodniej, Oleśnicy, Grabowna Wielkiego, Krotoszyna, Wałbrzycha, Głuszycy, Kłodzka i Świebodzic.

Komunikacja zastępcza będzie obowiązywać na trasie:

– Świdnica – Dzierżoniów/Bielawa Zachodnia w dniach od 30 marca do 2 kwietnia 2020 r.

– Wałbrzych Miasto – Głuszyca/Kłodzko Miasto od 1 kwietnia do 13 czerwca 2020 r.

– Świebodzice – Wałbrzych Miasto od 1 kwietnia do 13 czerwca 2020 r.

W przypadku relacji Świebodzice – Wałbrzych Miasto za dwa pociągi  (nr 69281 i nr 69285) wprowadzona zostanie kolejowa komunikacja zastępcza. Natomiast pociągi nr 69246 i nr 69250 kursować będą w skróconej relacji  Świebodzice – Wrocław Główny.

Koleje Dolnośląskie reagują także na sytuację związaną z koronawirusem. Tabor jest dodatkowo sprzątany i dezynfekowany. Pojawiły się także dozowniki ze specjalnym płynem. Pojawiły się także maski ochronne, które obsługa będzie wręczała osobom kaszlącym czy kichającym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2020 10:48
`