Kompletnie pijana matka opiekowała się niemowlakiem. Kobieta miała blisko trzy promile!

21 marca 2022 09:29. Kompletnie pijana matka opiekowała się niemowlakiem. Kobieta miała blisko trzy promile! fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku

Zgłoszenie o pijanej matce trafiło do policjantów z Kłodzka. Na miejscu okazało się, że z 30-latką nie było kontaktu. Kobieta była kompletnie pijana. 9-miesięczny chłopiec trafił do placówki opiekuńczej. O sprawie poinformowano sąd rodzinny. Kobiecie grozi kara do pięciu lat więzienia.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań pijana matka opiekuje się niemowlęciem. Gdy mundurowi przyjechali pod wskazany adres na terenie gminy Kłodzko, znaleźli 30-latkę leżącą w jednym łóżku z 9-miesięcznym dzieckiem. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Po przebadaniu okazało się, że ma 2,9 promila alkoholu w organizmie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłodzko.

Mundurowi przyznają, że w tej sytuacji mogło dojść do tragedii. Mieszkanie nie było ogrzewane, nie było w nim prądu, a w lodówce brakowało jedzenia. Pomieszczenie, w którym znajdowała się matka z chłopcem oświetlane było świecami i latarką. Wokół łóżka były porozrzucane butelki po piwie.

REKLAMA

Pijana kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a niemowlę zostało przekazane do placówki opiekuńczej. O całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny – informuje policja.

Kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 marca 2022 09:29
`