Kompletnie pijana kobieta za kierownicą, mandaty dla pijanych rowerzystów. Niechlubny rekord tegorocznych wakacji

14 lipca 2020 12:19. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aż 13 pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy policjanci. Jak do tej pory to niechlubny rekord tego roku – mówią funkcjonariusze drogówki podkreślając, że w wakacje kładą szczególny nacisk na badanie trzeźwości  kierowców.

Niechlubną  rekordzistką minionego weekendu w Wałbrzychu jest młoda kobieta, która za kółko wsiadła mając niemal 3 promile alkoholu we krwi. To już nawet nie brawura, mówią policjanci, to głupota:

– Młoda kobieta, która kierowała samochodem osobowym na ulicy Miłej w Wałbrzychu miała 2,77 promila  alkoholu wydychanym powietrzu i do tego doprowadziła do zderzenia z zaparkowanymi pojazdami. Ta kobieta została zatrzymana w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. Wczoraj usłyszała zarzuty.  

REKLAMA

Wśród 13 jeżdżących na gazie kierowców spora grupa to rowerzyści. Tu policjanci przypominają, że kilkusetzłotowy mandat za jazdę pod wpływem można dostać nawet po wypiciu jednego piwa.

– Nie ma przyzwolenia na jazdę na alkoholu nawet na rowerze i pamiętajmy:– ostrzega Marcin Świeży –  jeżeli kierujący rowerem na podwójnym gazie zostanie zatrzymany przez policjantów na drodze publicznej to albo zostanie mu nałożony mandat karny w wysokości od 300 do 500 zł.

W skrajnych przypadkach sprawę nietrzeźwego kierowcy może rozstrzygać sąd. Wtedy kara może sięgnąć nawet 5 tysięcy złotych lub skończyć się utratą prawa jazdy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 lipca 2020 12:19
`