Dodano: 12 grudnia 2025 09:02
Kolizja na Piaskowej Górze. Jedna osoba trafiła do szpitala
Tematy: policja
Wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Długiej i Makuszyńskiego na Piaskowej Górze doszło do wypadku drogowego. Powodem było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zderzyły się dwa samochody osobowe, a 45-letnia kierująca jednym z pojazdów trafiła do szpitala. Jej życiu i zdrowiu na szczęście nic nie zagraża. Policjanci potwierdzili, że obie kierujące były trzeźwe.
Do zdarzenia doszło około godziny 14:30. Jak ustalili funkcjonariusze, 25-letnia kobieta wyjeżdżała swoim autem z ulicy Makuszyńskiego i nie zauważyła nadjeżdżającego ulicą Długą drugiego pojazdu, prowadzonego przez 45-latkę. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doszło do zderzenia. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów i sporządzili dokumentację procesową. W sprawie prowadzone będą dalsze czynności dochodzeniowe.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Policjanci ponownie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają, że przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa, dojeżdżaniu do skrzyżowań czy przejść dla pieszych kierowcy muszą zachować pełną uwagę. Funkcjonariusze podkreślają także zasady bezpiecznego wyprzedzania i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnego wypadku – zarówno dla kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu.
Policja przypomina również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdów zatrzymujących się przed „zebrą” w celu przepuszczenia pieszych wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Szczególna ostrożność w rejonie przejść jest kluczowa dla bezpieczeństwa.

fot. użyczone Policja

fot. użyczone Policja
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania

