Dodano: 10 stycznia 2020 10:44

Kolejny udany start Kamili Żuk. Po raz trzeci w karierze pierwsza dziesiątka zawodów Pucharu Świata

Tematy: 


Bez wątpienia start w sprincie w Oberhofie Kamila Żuk może zaliczyć do kolekcji kolejnych udanych występów. Po raz trzeci w karierze pochodząca z Sokołowska zawodniczka zakończyła bieg w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Świata.

Żuk zajęła dziewiąte miejsce, pomimo aż dwóch rund karnych. 22-latka uzyskała na mecie ósmy czas, przez błędy spadła jednak na dziewiąte miejsce. Do zwyciężczyni straciła jedynie pół minuty.

Albo wygram, albo zdechnę. To był mój cel na dzisiaj. I ja dzisiaj swoje wygrałam. 0 miejsce i gwarancja startu w biegu masowym – napisała zawodniczka na portalu społecznościowym.

Po starcie Żuk podkreślała, że miała przerwę w treningach ze względu na ból w nodze, zatem ten wynik można uznać za podwójny sukces.

Kolejny start 22-latki w niedzielę w biegu masowym. Żuk po raz pierwszy będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami w tej konkurencji. Dzień wcześniej pochodząca z Sokołowska biathlonistka wystartuje także w biegu sztafetowym. Obecnie Kamila Żuk zajmuje trzydziestą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kamila Żuk. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015