Kolejny senior padł ofiarą oszustów! Mężczyzna stracił ponad 170 tysięcy złotych

18 kwietnia 2023 07:03.

Przestępcy ponownie zaatakowali. Kolejny senior padł ofiarą oszustów, tym razem to 67-letni mieszkaniec Legnicy. Jak informuje dolnośląska policja, oszuści wykorzystali tak zwaną metodę „na policjanta”, a mężczyzna stracił 171 tysięcy złotych.

Policjanci z legnickiej komendy zostali powiadomieni o dokonaniu kolejnego oszustwa metodą na policjanta. Tym razem ofiarą padł 67-letni mieszkaniec Legnicy. Do seniora zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący powiedział, że prowadzi czynności służbowe w sprawie zorganizowanej przestępczości związanej z włamaniami na konta internetowe i bankowe. Przedstawił historię, że dochodzi do włamań na konta, a on prowadzi działania mające na celu zabezpieczenie pieniędzy seniora – informuje dolnośląska policja.

Oszust tak prowadził rozmowę, że 67-letni mieszkaniec Legnicy podał swoje dane osobowe, hasła i loginy do kont bankowych. Mężczyzna stracił pieniądze, które na nich się znajdowały. Jakby tego było mało, w imieniu seniora złożyli także wnioski o kredyty.

REKLAMA

Policja apeluje

Zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o wydanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie – apeluje dolnośląska policja.

Za oszustwa tego typu grozi kara do ośmiu lat więzienia. Przypomnijmy, w tym roku do podobnych oszustw dochodziło także w Wałbrzychu, a seniorzy traciłi oszędności swojego życia.

Kolejny senior padł ofiarą oszustów! Mężczyzna stracił ponad 170 tysięcy złotych fot. ilustracyjne

Kolejny senior padł ofiarą oszustów! Mężczyzna stracił ponad 170 tysięcy złotych fot. ilustracyjne

**

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 kwietnia 2023 07:03
`